Logo DWPN


Deutsche-Polnische Bibliothek
Add to favouritesZapraszamy do odwiedzania Biblioteki Polsko-Niemieckiej Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, która została użyczona Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i tym samym dołączyła do jej zbiorów bibliotecznych (ul. Bojkowska 37, budynek nr 3 na terenie Centrum Edukacji i Biznesu Nowe Gliwice).
  • Fascynujesz się historią Górnego Śląska?
  • Pragniesz wniknąć w wielokulturową specyfikę regionu?
  • Interesujesz się zagadnieniami stosunków polsko-niemieckich?
  • Chcesz wiedzieć co to Unia Europejska i jakimi rządzi się prawami?
Jeżeli TAK, to koniecznie odwiedź Bibliotekę Polsko-Niemiecką prowadzoną w ramach Biblioteki GWSP!

Biblioteka jest otwarta w godzinach:


Dzień:Godziny otwarcia:
Poniedziałek 8:00-16:00
Wtorek 8:00-16:00
Środa nieczynne
Czwartek 8:00-16:00
Piątek 8:00-16:00
Sobota9:00-16:00
Niedzielanieczynne


Kontakt:
Agnieszka Dylla
tel. 32 461 21 37
e-mail: dyrektor_biblioteki@gwsp.gliwice.pl

W 2006 roku rozpoczęły się prace mające na celu rozbudowanie zbiorów, jak również usprawnienie działania Biblioteki Polsko-Niemieckiej. Naszym celem było nie tylko powiększenie gromadzonego księgozbioru (o tematyce polsko-niemieckiej, regionalnej oraz europejskiej) i zastosowanie technologii usprawniających działanie biblioteki, ale przede wszystkim zainteresowanie szerokiego grona odbiorców tematyką przeszłości, teraźniejszości i przyszłości stosunków polsko-niemieckich, specyfiką wielokulturowości Górnego Śląska oraz tradycjami splatającymi się w historii tego regionu i losach jego mieszkańców.

Od 1 grudnia 2009 r. zapraszamy czytelników do biblioteki i czytelni Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości, która się mieści na parterze w budynku nr 3, przy ul. Bojkowskiej 37 (Nowe Gliwice). Będzie tam dostępny cały nasz księgozbiór.

Kaucja zwrotna za wypożyczenie książki z naszego księgozbioru wynosi 10 zł.

Dzięki wsparciu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz Instytutu Goethego mogliśmy uzupełnić biblioteczne zbiory o kolejne publikacje, których tematyka związana jest z historią i kulturą regionu, a także szeroko pojętymi stosunkami polsko-niemieckimi (tak w aspekcie historycznym, jak i współczesnym).

Dostępne w Bibliotece książki są przyporządkowane do poszczególnych działów tematycznych - wśród nich znajdują się m.in. działy: Historia, Region, Polityka, Gospodarka, Unia Europejska, Społeczeństwo. Wśród zgromadzonych publikacji znajdują się także książki w języku niemieckim, angielskim i czeskim.

Osoby zainteresowane zapraszamy do zapoznania się z wykazem zgromadzonych wydawnictw:

 Wykaz zgromadzonych wydawnictw (xls)


TREFFT UNS!
NEWSLETTER


HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
UNSERE PROJEKTE

CBMN
Kuźnia Młodych Liderów
UNSERE PARTNER