Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychWycieczka „Śladami śląskich potentatów – rodzin von Ballestrem, Henckel von Donnersmarck i von Schaffgotsch”


Serdecznie zapraszamy wszystkich - od najmłodszych do najstarszych, od największych do najmniejszych - mieszkańców Gliwic i okolic do udziału w bezpłatnej wycieczce „Śladami śląskich potentatów – rodzin von Ballestrem, Henckel von Donnersmarck i von Schaffgotsch” 20 listopada 2014 roku.  Uwaga! Brak wolnych miejsc!

 

 

 

 

 

Wycieczka „Śladami śląskich potentatów – rodzin von Ballestrem, Henckel von Donnersmarck i von Schaffgotsch”
20 listopada 2014 roku
Start: godz. 12:30
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach
ul. Bojkowska 37

Z przyjemnością zapraszamy do udziału w kolejnej w tym roku wycieczce tematycznej organizowanej przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej.  Tym razem wycieczka poświęcona jest śląskim potentatom – rodzin von Ballestrem, Henckel von Donnersmarck i von Schaffgotsch. Organizowana przez nas wycieczka stanowić będzie swoistą podróż w czasie, podczas której zaprezentowane zostaną losy niezwykłych rodzin, lecz także architektura przemysłowa, mieszkalna i pałacowa, której byli fundatorami. Mimo ogromnego wkładu śląskich potentatów w rozwój regionu, wiedza na temat ich dokonań, a także na temat samej rodziny, wciąż jest wśród lokalnej społeczności fragmentaryczna. Wycieczka  stanowić będzie zatem doskonała lekcję historii regionu, dostarczy niezapomnianych refleksji nad jego specyfiką, a także pomoże w odkryciu ciekawych i znaczących pokładów dziedzictwa Górnego Śląska opartego na rozwoju gospodarki i kultury, czasem w ogóle nietkniętego zębem czasu, jego wieloletnich gospodarzy.

20 listopada (czwartek) br.:

godz. 12:20 - zbiórka; Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Bojkowska 37 (Nowe Gliwice) w Gliwicach

godz. 12:30 - początek wycieczki „„Śladami śląskich potentatów - – rodzin von Ballestrem, Henckel von Donnersmarck i von Schaffgotsch”” przez Zabrze, Bytom, Ruda Śląska

UWAGA: Wycieczka jest bezpłatna, ilość wolnych miejsc: 20. Decyduje kolejność zgłoszeń. Uwaga! Jedna osoba może zgłosić maksymalnie 2 uczestników. Czas trwania: ok. 4 godziny. Nie przewidujemy poczęstunku. Osoby zainteresowane prosimy koniecznie o potwierdzenia uczestnictwa.« wsteczKONTAKT

Anna Niemiec,
manager projektu
tel.: (32) 461 20 70,
fax: (32) 461 20 71,
e-mail: anna.niemiec@haus.pl