Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychKoncert jubileuszowy 25-lecie Mszy Pojednania w Krzyżowej


Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Konsulat RFN w Opolu oraz Prezydent Miasta Gliwice zapraszają już 14 listopada br. do Gliwic na Koncert jubileuszowy upamiętniający 25-lecie Mszy Pojednania w Krzyżowej

 

 

 

 

 

 

 

Koncert jubileuszowy
25-lecie Mszy Pojednania w Krzyżowej

14 listopada 2014 roku,
godzina 18:00
Scena Bajka - Kino Amok, ul. Dolnych Wałów 3, Gliwice

Rok 1989 był w Polsce i Niemczech czasem ważnych przemian demokratycznych i reform. W tym roku obchodzimy 25-lecie tych wydarzeń, które nie tylko ukształtowały dzisiejszą sytuację polityczną i gospodarczą Polski i Niemiec, ale również wpłynęły na stosunki polsko-niemieckie. Niewątpliwie kluczowe znaczenie dla rozwoju tych stosunków miała celebrowana w dniu 12 listopada 1989 r. Msza Pojednania w Krzyżowej z udziałem Kanclerza Helmuta Kohla oraz śp. Premiera Tadeusza Mazowieckiego.

W ramach koncertu wystąpią dla Państwa:

Jacek Hornik – absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, od 1996 r. prowadzi zespół rozrywkowy, z którym odbył tournee po USA i M eksyku. Wspólnie z zespołem akompaniował Renacie Przemyk i Zbigniewowi Wodeckiemu. Obecnie działa w kwartecie saksofonowym „Saxesfull”.

Wioleta Gomółka – muzyką i aktorstwem interesuje się od dzieciństwa. Od najmłodszych lat występuje na scenie, bierze udział w konkursach, przeglądach i festiwalach muzyczno-teatralnych. Swoją edukację muzyczną rozpoczynała w szkole muzycznej w klasie skrzypiec. Współpracuje z wieloma zespołami muzycznymi i teatralnymi. Działa w stowarzyszeniach i spontanicznych grupach, z którymi realizuje sceniczne wizje. Bierze udział w licznych projektach i przedsięwzięciach kulturalnych z których czerpie nowe inspiracje. Uczestniczka programu „Bitwa na głosy”.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie przybycia (mailem bądź telefonicznie) do dnia 12 listopada br.« wsteczKONTAKT
Mariusz Rotarski
manager projektów
email: mariusz.rotarski@haus.pl
tel.: (32) 461-20-70
PARTNERZY


Patronat honorowy:Patronat medialny: