Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych



Partycypacja polityczna młodych liderów na poziomie lokalnym


Jak zorganizować komitet wyborczy? Jak poznać potrzeby mieszkańców? Jak skutecznie działać na rzecz rozwoju swojego miasta i jego mieszkańców? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań związanych ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi były tematem warsztatów zorganizowanych przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce.   

 

 

 

„Partycypacja polityczna młodych liderów na poziomie lokalnym. Jak zaistnieć na scenie politycznej?”
Projekt dla młodych aktywistów, działaczy społecznych i politycznych z województw śląskiego i opolskiego
Warsztaty: 18-19 października br.
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Bojkowska 37, Gliwice

Warsztaty „Partycypacja polityczna młodych liderów na poziomie lokalnym. Jak skutecznie zaistnieć na scenie politycznej?” to wspólny projekt Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej i polskiego przedstawicielstwa Fundacji Konrada Adenauera. Podczas weekendowego szkolenia, które odbyło się w Gliwicach w dniach 18 i 19 października br., młodzi ludzie z województw śląskiego i opolskiego - działacze partii politycznych, organizacji pozarządowych i młodzieżowych rad miasta, uczestniczyli w zajęciach przygotowujących ich do startu w wyborach samorządowych, budowania strategii wyborczej, podjęcia działań na rzecz rozwoju lokalnej społeczności, edukacji obywatelskiej oraz promocji. Warsztaty dla młodych liderów prowadził wyśmienity ekspert dr Krystian Dudek, doradca, wykładowca akademicki, komentator i praktyk z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży Public Relations. Specjalista w zakresie szeroko pojętej komunikacji, PR, relacji medialnych, komunikacji w sytuacjach kryzysowych, kreowania wizerunku osób publicznych, mowy ciała, marketingu politycznego, strategii PR dla firm i organizacji. Ponadto podczas weekendowych warsztatów uczestnicy mieli możliwość spotkania z doświadczonymi politykami samorządowymi - p. Krystyną Sową, wiceprzewodniczącą Rady Miasta Gliwice oraz p. Józefem Swaczyną, starostą powiatu strzeleckiego. Nasi goście honorowi opowiadali m.in. o pracy samorządu „od kuchni” – trudnościach, codziennych obowiązkach i zadaniach, a także o troszczeniu się o pozytywną relację i dobrą komunikację z wyborcami.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przemiłą atmosferę, zapał i zaangażowanie oraz życzymy sukcesu w zbliżających się wyborach samorządowych.




« wstecz



KONTAKT
Aleksandra Bernais,
manager projektów
ul. Bojkowska 37, 44-100 Gliwice,
tel.: + 48 (32) 461 20 70,
faks: +48 (32) 461 20 71, 
E-mail: aleksandra.bernais@haus.pl
DO POBRANIA

Regulamin [.pdf]

Program [.pdf]

PARTNERZY

Organizator: