Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych„HAUSbesuche – Spotkania DOMowe” - projekt „Kamienie pamięci/Stolpersteine” Guntera Demniga


Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza w dniu 13 października 2014 r., o godz. 12.00 do Willi Caro w Gliwicach na następne spotkanie z cyklu  „HAUSbesuche – Spotkania DOMowe”.   O projekcie Guntera Demniga opowie jego współautorka i asystentka Anna Thomas.

 

 

 

 

 

 

„HAUSbesuche – Spotkania DOMowe”

Prezentacja projektu "Kamienie Pamięci" Guntera Demniga

13 października (poniedziałek) 2014 r. godz. 12:00

Willa Caro, Dolnych Wałów 8 a w Gliwicach

 

W ramach organizowanego przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej cyklu „HAUSbesuche – Spotkania DOMowe“ zaprezentowany zostanie projekt „Kamienie Pamięci” Guntera Demniga.

Anna Thomas, która współpracuje z autorem w ramach projektu wygłosi wykład na temat dzieła artysty, opowie o trudnościach związanych z jego realizacją oraz o problemach obchodzenia się z pamięcią w Polsce.

Obecnie w siedemnastu krajach Europy znajduje się ok. 45 000 kamieni pamięci. Projekt ten można zatem nazwać jednym z największych zdecentralizowanych dzieł sztuki. Gunter Demnig upamiętnił swoim pomnikiem ofiary nazizmu, za pomocą osadzonych w chodniku pojedynczych kostek brukowych z mosiężną tabliczką na których wyryte jest nazwisko upamiętnionej osoby, data jej urodzin i śmierci oraz  informacje o losie, jaki ją spotkał.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie przybycia (mailem bądź telefonicznie) do dnia 10 października br.« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej