Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychSpotkanie wieczorne w ramach XIX Seminarium Śląskiego: Spotkanie z reżyserami i prezentacja filmu "Gloria & Exodus - historia szlachty śląskiej”


Spotkanie odbędzie się 26 września 2014r., godz. 19.00 na Sali Balowej w Zamku w Kamieniu Śląskim.

 

 

 

 

 

Spotkanie wieczorne w ramach XIX Seminarium Śląskiego –

Spotkanie z reżyserami i prezentacja filmu

"Gloria & Exodus. Historia szlachty śląskiej”

26 września 2014r. godz. 19.00, Sala Balowa, Zamek Kamień Śląski

.

Film “Gloria i exodus – historia szlachty śląskiej” docieka znaczenia niemieckiej szlachty śląskiej  w burzliwych czasach XX wieku. Historia Śląska odżywa we wspomnieniach potomków rodzin śląskich arystokratów, o czasach przejściowych od cesarstwa przez demokrację do dyktatury nazistowskiej, a także o sytuacji dawnych niemieckich prowincji wschodnich po II wojnie światowej. Rodziny szlacheckie jak Ballestrem, Henckel von Donnersmarck, Eichborn, Küster, Wietersheim Kramsta, Tiele-Winckler i Książęta Pszczyńscy reprezentują szlachtę, która przyczyniła się do rozwoju przemysłu, architektury i kultury bogatego w historię kraju nad Odrą.

 

Wstęp bezpłatny. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 19 września 2014r. Dyskusja odbędzie się w języku polskim, natomiast całość tłumaczona będzie symultanicznie (na język niemiecki).« wsteczKONTAKT
Patrycja Wiencek-Baron

tel.: (77) 40 25 105

faks: (77) 40 25 115

e-mail: patrycja.wiencek@haus.pl