Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychSpotkanie autorskie: "Arcybiskup Nossol. Radość jednania" w ramach cyklu: „Rozmowy o Polsce i Niemczech”


Spotkanie odbędzie się 25 września 2014r., godz. 19.00 na Sali Balowej w Zamku w Kamieniu Śląskim. Organizatorami są Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Fundacja Konrada Adenauera w Polsce.

 

 

 

 

 

 

Spotkanie wieczorne w ramach XIX Seminarium Śląskiego – spotkanie wokół książki pt.

"Arcybiskup Nossol. Radość jednania",

 25 września 2014r., Sala Balowa, w Zamku w Kamień Śląski

 

Gośćmi spotkania będą: ks. prof. dr hab. Alfons Nossol, Arcybiskup Diecezji Opolskiej w latach 1977-2009, Winfried Lipscher, niemiecki teolog katolicki, tłumacz, działacz na rzecz polsko-niemieckiego pojednania, Krzysztof Zyzyik oraz Krzysztof Ogiolda, współautorzy książki, dziennikarze Nowej Trybuny Opolskiej.

„Arcybiskup Nossol. Radość jednania” – to książka dziennikarzy Nowej Trybuny Opolskiej Krzysztofa Ogioldy i Krzysztofa Zyzika, która jest kontynuacją wywiadu-rzeki: "Miałem szczęście w miłości”. Emerytowany Biskup Opolski opowiada w niej m.in. o kulisach polsko-niemieckiego pojednania i wizji Europy jako wspólnoty ducha. W drugiej części książki o Arcybiskupie opowiadają m.in.: premier Tadeusz Mazowiecki, kanclerz Helmut Kohl, kardynał Józef Glemp, przewodniczący Parlamentu Europejskiego Hans-Gert Poettering, wybitny reżyser Kazimierz Kutz i znani Opolanie.

Wstęp bezpłatny. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 19 września 2014r. Spotkanie tłumaczone będzie w języku polskim i niemieckim.« wsteczKONTAKT
Patrycja Wiencek-Baron 

tel.: (77) 40 25 105

faks: (77) 40 25 115

e-mail: patrycja.wiencek@haus.pl

PARTNERZY