Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychPierwsze w tym roku spotkanie z cyklu „Rozmowy o Europie”.


Zapraszamy 22 maja 2014 roku na spotkanie z cyklu „Rozmowy o Europie” w Gliwicach. Naszym gościem będzie prof. dr hab. Zbigniew Czachór, Stały Doradca ds. Unii Europejskiej Sejmu RP. Dyskutować będziemy o zmianach, które nastąpiły w ostatnim dziesięcioleciu oraz o perspektywach dla naszego kraju na przyszłe lata.

 

 

 

 

 

 

„Rozmowy o Europie”

„Europa – dlaczego warto?”,
22 maja 2014, godz. 12:00

Gliwice
ul. Bojkowska 37
(Budynek 4, III piętro)

 

W tym roku kontynuujemy ten, cieszący się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu, cykl spotkań pod wspólnym tytułem „Rozmowy o Europie”. Z zaproszonymi gośćmi rozmawiamy o Europie, Unii Europejskiej i jej mieszkańcach, europejskiej polityce, gospodarce, kulturze, o fascynacji Europą i ideą Wspólnej Europy, a także o aktualnych problemach.

22 maja naszym gościem będzie prof. dr hab. Zbigniew Czachór, Kierownik Zakładu Badań nad Integracją Europejską Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Stały Doradca Komisji ds. Unii Europejskiej Sejmu RP.

Na spotkaniu poruszymy kwestie odbywających się w tym roku wyborów do Parlamentu Europejskiego. Pragniemy pokazać mieszkańcom Górnego Śląska, dlaczego warto angażować się w sprawy Europy i Unii Europejskiej, jak również zaprezentować, płynące z tego korzyści, mając tym samym nadzieję, że zachęci to uczestników do aktywniejszego działania i partycypacji we wszystkich aspektach życia zjednoczonej Europy.

W naszej opinii cykl „Rozmów o Europie” stanowi dla mieszkańców regionu doskonałą platformę dyskusji o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Europy, a spotkania z interesującymi i znaczącymi osobistościami reprezentującymi świat europejskiej polityki przyczyniają się do wzrostu wiedzy i zainteresowania Unią Europejską.

Spotkanie poprowadzi Marek Twaróg – Redaktor Naczelny Dziennika Zachodniego

Wstęp bezpłatny, ilość miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie przybycia do 19 maja br.« wsteczKONTAKT
Mariusz Rotarski,
tel.: (32) 461-20-70
fax.: (32) 461-20-71
mail: mariusz.rotarski@haus.pl
PARTNERZY

Organizator:


Fundacja Konrada Adenauera w Polsce