Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychPradziadek z armii kajzerów. Spotkanie z cyklu "Górny Śląsk - świat najmniejszy"


Zapraszamy już 19 maja br. do Teatru Rozrywki w Chorzowie na kolejne spotkanie z cyklu "Górny Śląsk - świat najmniejszy", które poświęcone będzie 100-rocznicy wybuchu I wojny światowej

 

 

 

 

 

 

Pradziadek z armii kajzerów.
Spotkanie z cyklu pt.: "Górny Śląsk - świat najmniejszy"

19 maja (poniedziałek) 2014 roku, godz. 19.30
Teatr Rozrywki, ul. Marii Konopnickiej 1, Chorzów

 

Mija sto lat od wybuchu I wojny światowej. To dobra okazja, by ocenić jej wpływ także na losy naszego regionu. Polska odzyskała niepodległość, a Górny Śląsk niebawem został podzielony na część niemiecką i polską. Mieszkańcy obu obszarów - niezależnie od deklaracji narodowych - masowo uczestniczyli w działaniach zbrojnych. Wielu z nich nie powróciło do swych domów. O tamtych wydarzeniach opowie prof. Ryszard Kaczmarek, autor książki „Polacy w armii kajzera”. Stoisko Wydawnictwa Literackiego zostanie otwarte na foyer.

Gościć będziemy także Magdalenę Bernacką, która dysponuje rodzinnym albumem, zapisującym losy wojenne jej dziadka, Stefana Łukasiewicza, wcielonego do armii austriackiej (przyszłego dyrektora kopalni „Wawel” w Rudzie Śląskiej). Andrzej Kowalczyk, aktor Teatru Rozrywki, będzie interpretował korespondencję wojenną.

Gospodarzem spotkania będzie po raz kolejny dziennikarz, publicysta oraz autor wielu książek
o Górnym Śląsku Krzysztof Karwat.

Bilety w cenie 5 zł są do nabycia w kasach Teatru Rozrywki.« wsteczKONTAKT
Weronika Wiese,
tel.: 32 461 20 70,
faks: 32 461 20 71,
e-mail: weronika.wiese@haus.pl
PARTNERZY