Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychWolność, Jedność… oraz Muzyka, która łączy. Polsko-niemiecki koncert jubileuszowy.


Zapraszamy na koncert z okazji 25-lecia przemian demokratycznych w Polsce i Niemczech w dniu 26 kwietnia 2014 r.,  o godz. 18.00 w sali koncertowej PSM I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu (ul. Strzelców Bytomskich 18).  Podczas koncertu wystąpią akordeonowe grupy kameralne PSM I i II stopnia im. F. Chopina w Opolu oraz Accord Orchestra z Poczdamu.

 

 

 

 

Rok 1989 był w Polsce i Niemczech czasem ważnych przemian demokratycznych i reform. W tym roku obchodzimy 25-lecie tych wydarzeń, które nie tylko ukształtowały dzisiejszą sytuację polityczną i gospodarczą, ale również wpłynęły na rozwój tych dwóch państw oraz na stosunki polsko-niemieckie.

Poprzez polsko-niemiecki, wspólny koncert Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu oraz Accord Orchestra z Poczdamu chcemy w szczególny sposób uczcić ten wyjątkowy jubileusz.

ACCORD ORCHESTRA POTSDAM powstała na początku lat 90-tych. Artyści ten młodzieżowej orkiestry w wieku 12 do 25 lat są uczniami powstałej w 1977 szkoły muzycznej „Musikschule Fröhlich”, która ma swoje placówki w Niemczech, Austrii, w USA i w Chinach. Młodzi muzycy w sposób nietypowy i różnorodny prezentują możliwości tego często niedocenianego instrumentu, jakim jest akordeon. Repertuar obejmuje nie tylko muzykę klasyczną i sakralną, ale również muzykę filmową, rock, pop i musical.

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu rozpoczęła swą działalność już w roku 1946, wtedy pod nazwą Miejskiej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego. W szkole obok orkiestry symfonicznej i Big Bandu działa również szereg zespołów kameralnych. Uczniowie PSM biorą udział w licznych przeglądach, festiwalach i przesłuchaniach muzycznych, odnosząc sukcesy artystyczne w regionie w kraju i zagranicą

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.« wsteczKONTAKT
Andrea Halenka

tel. 77 402 51 05

fax. 77 402 51 15

e-mail:andrea.halenka@haus.pl

PARTNERZY

Patronat honorowy:


Patronat medialny:


Finansowanie: