Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychZapraszamy do uczestnictwa w ostatnim Spotkaniu Eksperckim promującym zalety wychowania dwujęzycznego dzieci i młodzieży w domu rodzinnym oraz w szkole!!!


Zapraszamy do uczestnictwa w ostatnim Spotkaniu Eksperckim promującym zalety wychowania dwujęzycznego dzieci i młodzieży w domu rodzinnym oraz w szkole!!!

 

 

 

 

Spotkanie Eksperckie, które przeznaczone jest przede wszystkim dla rodziców i wychowawców mające zachęcić do dwujęzycznego, polsko-niemieckiego wychowania swoich pociech
i wychowanków. Do udziału w spotkaniu pragniemy zachęcić nie tylko działaczy mniejszości niemieckiej, ale także osoby, które posługują się językiem niemieckim jako językiem użytkowym. Podczas spotkania przedstawione zostaną zalety polsko-niemieckiej dwujęzyczności oraz istotne funkcje, jakie w życiu osobistym i prywatnym ona spełnia.

Ekspertami spotkania będą: pan Waldemar Gaida, ekspert w dziedzinie nauczania dwujęzycznego i prawa oświatowego,  Wicestarosta Powiatu Strzeleckiego oraz dr Małgorzata Wysdak, Prezes Stowarzyszenia "ProLiberis Silesiae", liderka i założycielka pierwszej szkoły stowarzyszeniowej w środowisku mniejszości niemieckiej.

Tematyka spotkania oscylować będzie wokół zalet dwujęzycznego wychowywania dzieci
i młodzieży. Eksperci będą odpowiadać również na nurtujące rodziców oraz wychowawców pytania dotyczące pozytywnych aspektów polsko-niemieckiej dwujęzyczności w domu rodzinnym oraz szkole.

Spotkanie odbędzie się w Toszku (Centrum Kultury "Zamek w Toszku") 21 października 2013 roku o godzinie 18.00.

Termin nadsyłania zgłoszeń: do dnia 18.10. 2013 r.

We wszystkich sprawach dotyczących Spotkań Eksperckich do Państwa dyspozycji pozostaje p. Izabela Marzodko« wsteczKONTAKT
Izabela Marzodko

tel. 77 40 25 105

faks. 77 40 25 115

e-mail: iza.marzodko@haus.pl

PARTNERZY

Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce

Finansowanie: