Logo DWPN 1%

Startujemy już 3 października!
Dodaj do ulubionychOd 3 do 6 października już po raz ósmy grupa dwudziestu młodych ludzi z Polski i Niemiec będzie poznawać na Górnym Śląsku świat mediów i arkana pracy dziennikarza!

 

 

 

 

VIII Polsko-Niemiecka Akademia Dziennikarska
3 - 6 października 2013
Gliwice‑Katowice‑Opole

Polsko-Niemiecka Akademia Dziennikarska to czterodniowe warsztaty organizowane, co roku na Śląsku przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Fundację Konrada Adenauera w Polsce. Akademia skierowana jest do studentek oraz studentów dziennikarstwa, kierunków pokrewnych, a także do wszystkich tych, którzy interesują się światem mediów w kontekście stosunków polsko-niemieckich, jak i wielokulturowej Europy. Tematem przewodnim Akademii 2013 będzie:

„Misja mediów w regionie”


Doświadczeni trenerzy z Polski i Niemiec wprowadzą nas w temat tegorocznej Akademii. W tym roku będziemy gośćmi redakcji TVP Katowice oraz Wochenblatt/Pro Futura, gdzie będziemy mieli możliwość spróbować własnych sił montując samodzielnie nagrania radiowe i telewizyjne. Dyskutując z polskimi i niemieckim ekspertami poznamy świat mediów lokalnych oraz regionalnych w Polsce i Niemczech, zwiedzając przy tym najciekawsze zakątki Górnego Śląska.

Najlepsze prace uczestników Akademii zostaną opublikowane na specjalnej stronie projektu www.media.haus.pl

A już teraz pod poniższym linkiem prezentujemy z dumą wywiad z Thomasem Urbanem, korespondentem "Süddeutsche Zeitung" autorem książki "Czarny orzeł, biały orzeł. Piłkarze w trybach polityki", który został przeprowadzony przez Piotra Stokłosę, uczestnika zeszłorocznej Akademii Dziennikarskiej.

ksiazkisportowe.blogspot.com/2013/09/historycy-i-dziennikarze-nie-powinni.html

 

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Akademii Dziennikarskiej!« wsteczKONTAKT

Weronika Wiese,
manager projektów w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej,
ul. Bojkowska 37, 44-100 Gliwice,
tel.: + 48 ( 32 ) 461 20 70,
faks: +48 (32) 461 20 71, 
E-mail: weronika.wiese@haus.pl

DO POBRANIA

Program [.doc]

PARTNERZY

 

Patronat medialny: