Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychOberschlesien – tu, gdzie się spotkaliśmy. Spotkanie z cyklu pt.: "Górny Śląsk - świat najmniejszy"


Zapraszamy dnia 7 października br. do Teatru Rozrywki w Chorzowie na kolejne spotkanie z cyklu "Górny Śląsk - świat najmniejszy", które poświęcone będzie prezentacji filmu Michaela Majerskiego pt.: „Oberschlesien – tu, gdzie się spotkaliśmy”.

 

 

 

Oberschlesien – tu, gdzie się spotkaliśmy. Spotkanie z cyklu pt.: "Górny Śląsk - świat najmniejszy"
7 października (poniedziałek) 2013 roku, godz. 19.30

Teatr Rozrywki, ul. Marii Konopnickiej 1, Chorzów

Twórca filmu, Michael Majerski, pochodzi w Gliwic, z rodziny – jak sam to określa – polsko-niemiecko-górnośląskiej. Od wielu lat mieszka w Berlinie. Nie stracił jednak kontaktu z górnośląską rzeczywistością, czego dowiódł już poprzednim swym filmem, o tematyce śląskiej -„Kołocz na drogę”. Dokument „Oberschlesien - tu, gdzie się spotkaliśmy”, który otrzymał w unijnym konkursie European Media Awards w Wiedniu główną nagrodę, opowiada fragment zawiłej historii Górnego Śląska po 1945 roku.

Pokaz tego filmu – z udziałem reżysera i socjologa, prof. Marka S. Szczepańskiego – to doskonały pretekst do podjęcia dyskusji na temat górnośląskiej tożsamości. Gospodarzem spotkania będzie po raz kolejny dziennikarz, publicysta oraz autor wielu książek
o Górnym Śląsku Krzysztof Karwat.

Organizatorem spotkania jest Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Teatr Rozrywki w Chorzowie. Patronat medialny nad wydarzeniem objął kwartalnik Fabryka Silesia.

Bilety w cenie 10 zł są do nabycia w kasach Teatru Rozrywki.« wsteczKONTAKT
Weronika Wiese,
tel.: 32 461 20 70,
faks: 32 461 20 71,
e-mail: weronika.wiese@haus.pl
PARTNERZY