Logo DWPN 1%

„Nasze postindustrialne dziedzictwo”
Dodaj do ulubionychDom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Teatrem Rozrywki w Chorzowie zapraszają na kolejny projekt z cyklu „Górny Śląsk – świat najmniejszy.” „Nasze postindustrialne dziedzictwo” będzie głównym tematem spotkania dnia 26 listopada o godz. 19.30 w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Nasze postindustrialne dziedzictwo”

 

 26 listopada 2012 r. (poniedziałek), godz. 19.30

Teatr Rozrywki w Chorzowie

ul. M. Konopnickiej 1

 

Bilety w cenie 10zł do nabycia w kasach Teatru Rozrywki.

 

W 2010 roku Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wspierał prace nad projektem pt. „Postindustrialne dziedzictwo kulturowe Górnego Śląska“, którego celem była obszerna wystawa fotograficzna oraz album zawierający aktualne zdjęcia obiektów przemysłowych regionu. DWPN przejął inicjatywę nad przygotowaniem ścieżki dźwiękowej pochodzącej z różnych gałęzi przemysłu, które Richard Ortmann – niemiecki muzyk, kompozytor, twórca bogatego archiwum dźwiękowego dokumentującego odgłosy Zagłębia Ruhry w Niemczech od 1980 roku – nagrał w zakładach przemysłowych na terenie Śląska. Płyta CD stanowi załącznik do książki oraz tworzy tło akustyczne wystawy wzmacniając przekaz fotografii i ocalając tym samym od zapomnienia odgłosy przemysłu zagrożone zaniknięciem. Bogato ilustrowany polsko-niemiecki album w twardej okładce będzie można zakupić podczas projektu w Teatrze.

 

Podczas spotkania 26 listopada br. w  Teatrze Rozrywki w Chorzowie gośćmi Krzysztofa Karwata będą:

Thomas Voßbeck – niemiecki fotografik mieszkający w Berlinie – autor zdjęć do wystawy i książki pt: „Postindustrialne dziedzictwo kulturowe Górnego Śląska“ oraz

Dawid Smolorz, germanista, tłumacz i współautor tekstów do albumu.

 

Więcej informacji nt. projektu znajdą Państwo na stronie Teatru Rozrywki:

http://www.teatr-rozrywki.pl/new/repertuarkalendarz.2822

 

bądź w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej:

tel. 32 4612070

fax: 32 4612071

e-mail: haus@haus.pl.

 « wsteczKONTAKT

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

tel. 32 4612070

fax: 32 4612071

e-mail: haus@haus.pl

PARTNERZY

Teatr Rozrywki w Chorzowie