Logo DWPN 1%

Spotkanie z cyklu pt.: "Rozmowy o Europie"
Dodaj do ulubionychSerdecznie zapraszamy na rozmowę z panem Dietmarem Nietanem, posłem do niemieckiego Bundestagu oraz przewodniczącym Federalnego Związku Towarzystw Niemiecko-Polskich w Niemczech. Spotkanie z cyklu "Rozmowy o Europie” odbędzie się w dniu 13 listopada o godz. 17.00 w Gliwicach. Temat: „Europa: nasza wspólna przyszłości w różnorodności”. Zapraszamy!

 

 

 

 

 

Spotkanie z cyklu pt.: "Rozmowy o Europie" nt.
„Europa: nasza wspólna przyszłość w różnorodności”
Spotkanie z Dietmarem Nietanem

 

Gość: DIETMAR NIETAN, poseł do niemieckiego Bundestagu oraz przewodniczący Federalnego Związku Towarzystw Niemiecko-Polskich w Niemczech a także znawca stosunków polsko-niemieckich oraz stosunków transatlantyckich.

 

 

Termin: 13 listopada (wtorek) 2012 r., godz. 17.00

Miejsce: Centrum Organizacji Kulturalnych „Perełka”, ul. Studzienna 6, 44-100 Gliwice

Wraz z Fundacją im. Friedricha Eberta kontynuujemy realizację cieszącego się popularnością cyklu spotkań pt.: "Rozmowy o Europie", do udziału w którym każdorazowo zapraszamy jedną z osobistości polskiego i niemieckiego, a także europejskiego świata polityki, nauki i mediów. Z zaproszonym gościem rozmawiamy o Europie, Unii Europejskiej i jej mieszkańcach, europejskiej polityce, gospodarce, kulturze, a także o fascynacji Europą i ideą Wspólnej Europy. Nie bez znaczenia podczas spotkania są tematy dotykające najbardziej aktualnych zagadnień i wyzwań politycznych, społecznych i gospodarczych, a w tym spraw dotyczących miejsca i roli Polski oraz Niemiec w UE oraz stosunków polsko-niemieckich w ramach członkostwa w Unii Europejskiej.

Spotkanie potrwa około 2 godziny. Tematem przewodnim będą różne poziomy integracji europejskiej oraz różnorodności w Europie vs. próbach jej "ujednolicenia".

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do aktywnego udziału w spotkaniu!

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie przybycia (mailem, faksem bądź telefonicznie; formularz zgłoszeniowy znajduje się poniżej) do dnia 9 listopada br.

 « wsteczKONTAKT
Edyta Lisson, ifa-menedżerka ds. kultury,
tel. 32 461 20 70, faks: 32 461 20 71,
e-mail: edyta.lisson@haus.pl
DO POBRANIA
Formularz zgłoszeniowy [.doc]
PARTNERZY

Fundacja im. Friedricha Eberta