Logo DWPN 1%

VII Polsko-Niemiecka Akademia Dziennikarska
Dodaj do ulubionychZapraszamy młodych ludzi wieku od 19 do 26 lat z Polski oraz Niemiec zainteresowanych światem mediów do udziału w VII POLSKO NIEMIECKIEJ AKADEMII DZIENNIKARSKIEJ pt.:"Etyka w dziennikarstwie na terenach różnorodnych kulturowo na przykładzie Śląska" w terminie 16.09-21.09.2012 r. 

 

 

 

 

 

VII Polsko-Niemiecka Akademia Dziennikarska

16 - 21 września 2012

Gliwice-Katowice-Opole

VII Polsko-Niemiecka Akademia Dziennikarska to sześciodniowe wydarzenie, które jest organizowane rokrocznie na Śląsku przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundację Konrada Adenauera oraz Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej. Akademia skierowana jest do studentek oraz studentów dziennikarstwa oraz kierunków pokrewnych a także dla wszystkich tych, którzy interesują się światem mediów w kontekście stosunków polsko-niemieckich jaki i wielokulturowej Europy. Tematem przewodnim Akademii 2012 będzie:

"Etyka w dziennikarstwie w świecie
różnorodnym kulturowo na przykładzie Śląska"

Szukamy:

  • po dziesięć osób z Polski oraz Niemiec, przyszłych/przyszłe dziennikarzy/dziennikarki oraz studentów/studentek pokrewnych kierunków,
  • osoby zainteresowane szczególnie Europą wielu kultur,
  • kategoria wiekowa 19 - 26 lat.

Warunki:

  • dosłanie życiorysu,
  • pracy lub tekstu na temat: "Etyka w dziennikarstwie. Czy stereotypy w przekazie medialnym są ciągle żywe? na min. 1 stronę formatu A4,
  • termin dosyłania prac do 31-ego sierpnia 2012.

Jury (przedstawiciele Centrum Europejskiego Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej) ogłosi listę uczestników do 5-ego września 2012 a wszystkich zakwalifikowanych uczestników powiadomi drogą elektroniczną.

VII Akademia będzie składała się z licznych workshopów, wykładów oraz dyskusji, które będą prowadzone przez polskich oraz niemieckich ekspertów. Uczestnicy podczas warsztatów poznają ciekawe i ważne aspekty etyki dziennikarskiej, aby w późniejszym czasie pod okiem ekspertów dziennikarstwa samodzielnie przygotować krótką pracę dziennikarską. Poza tym zatroszczymy się o to, by uczestnicy poznali świat mediów regionalnych jaki i otoczenie pod kątem krajoznawczym i historycznym. Na poprzednich edycjach Akademii Dziennikarskiej naszymi gośćmi byli między innymi takie osobistości ze świata mediów jak Kamil Durczok, dziennikarz stacji TVN, Thomas Urban, dziennikarz Sueddeutsche Zeitung czy polski publicysta Adam Krzemiński. Akademia bedzie tłumaczona symulatanicznie w języku polskim i niemieckim. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję
Akademii Dziennikarskiej!« wsteczKONTAKT
Katarzyna Opielka, menedżerka projetków, Dom Wspólpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Bojkowska 37, 44-100 Gliwice,

tel.: +48 (32) 461 20 70, faks: +48 (32) 461 20 71,

E-Mail: katarzyna.opielka@haus.pl ,

DO POBRANIA

Program [.doc]

PARTNERZY
 

Organizatorzy:

Partronat medialny: