Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychCykl seminariów informacyjnych nt: „Mniejszości bogactwem regionu”


6 czerwca 2012 r. Zespół Szkół Nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie – Koźlu,      11 czerwca 2012 r. Zespół Szkół w Oleśnie.

Seminaria informacyjne zostały zorganizowane przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w ramach projektu „Polska krajem dla wszystkich”, dzięki dotacji Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Celem projektu jest szeroko pojęta dyskusja o tolerancji, prezentacja przykładowych postaw promujących działania tolerancyjne, walkę z dyskryminacją określonych grup społecznych lub narodowych.

W ramach projektu w wybranych szkołach ponadgimnazjalnych organizujemy cykl seminariów informacyjnych nt: „Mniejszości bogactwem regionu”, dla młodzieży województwa opolskiego i śląskiego. W województwie śląskim, w październiku odbędzie się również debata publiczna nt: „Mniejszości bogactwem regionu”.

Tematem przewodnim seminariów jest przybliżenie młodzieży takich haseł jak: podstawy prawne istnienia mniejszości narodowych i etnicznych w Polsce, tolerancja, integracja, asymilacja, tożsamość.

W dniu 6 czerwca 2012 r. seminarium informacyjne nt: „Mniejszości bogactwem regionu” odbyło się w Zespole Szkół Nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie – Koźlu.

 

W dniu 11 czerwca 2012 r. seminarium informacyjne nt: „Mniejszości bogactwem regionu” odbyło się w Zespole Szkół w Oleśnie.« wsteczKONTAKT

Magdalena Kubica

tel.: 77 402 51 06,

e-mail: magda.kubica@haus.pl