Logo DWPN 1%

"Archiwum Historii Mówionej"
Dodaj do ulubionych Pierwsza grupa młodych uczestników IV edycji projektu „Archiwum Historii Mówionej-www.e-historie.pl” uczestniczyć będzie w dniach 15-16 czerwca br., w szkoleniu historyczno-dziennikarskim zorganizowanym przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Młodzi dziennikarze, którzy zgłosili się do uczestnictwa w naszym projekcie, w dniach 15-16 czerwca br., w Opolu wezmą udział w szkoleniu historyczno-dziennikarskim. Nasi referenci, przybliżą losy Śląska w trakcie II Wojny Światowej, losy powojenne oraz sytuację Śląska i Ślązaków w czasach komunizmu w Polsce. Kolejna część szkolenia poświęcona będzie teorii dziennikarskiej oraz przybliżeniu, na czym polega metoda badawcza „oral history”. Drugiego dnia szkolenia, dziennikarze z Zespołu Producenckiego „Pro futura” przeprowadzą szkolenie techniczne z obsługi narzędzi radiowych, nauczą jak wgrywawać i montować wywiady radiowe. Mamy nadzieję, iż dużą frajdę sprawią uczestnikom ćwiczenia dziennikarskie na ulicach Opola.

Zaś po szkoleniu uczestnicy projektu „Archiwum Historii Mówionej” wyruszą na poszukiwanie świadków historii. Efekty ich pracy będziemy śledzić na stronie: www.e-historie.pl

Jesteśmy dumni z faktu, iż to już IV edycja projektu, cieszy się on niesłabnącym powodzeniem wśród młodzieży województwa opolskiego i śląskiego. W tym roku podbity został rekord liczby zgłoszeń! Fakt ten świadczyć może, iż nasze Archiwum Historii Mówionej daje młodym ludziom niepowtarzalną okazję do poznania historii swego Heimatu/ojczyzny lokalnej przez pryzmat wyjątkowych wspomnień, wyjątkowych świadków historii« wsteczKONTAKT

Izabela Marzodko, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. 1 Maja 13/2, Opole, tel. 77 40 25 105, faks: 40 25 115, e-mail: iza.marzodko@haus.pl.