Logo DWPN 1%

Spotkanie z cyklu "Rozmowy o Europie"
Dodaj do ulubionychZapraszamy 19 czerwca 2012 na kolejne spotkanie z cyklu „Rozmowy o Europie”, które odbędzie się na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Tematem spotkania jest „Polska oraz niemiecka prezydencja w Radzie Unii Europejskiej. Co dalej po polskiej prezydencji? W jakim kierunku zmierza Europa w aktualnym kontekście kryzysu strefy euro”. Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

„Rozmowy o Europie”

„Polska oraz niemiecka prezydencja w Radzie Unii Europejskiej.
Co dalej po polskiej prezydencji?”

19 czerwca 2012, o godz. 12:00 – 14:00

Aula 2, Wydział Prawa i Administracji
Uniwersytet Śląski
ul. Bankowa 11b, Katowice

 

W tym roku kontynuujemy ten, cieszący się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu, cykl spotkań pod wspólnym tytułem „Rozmowy o Europie”. Z zaproszonymi gośćmi rozmawiamy o Europie, Unii Europejskiej i jej mieszkańcach, europejskiej polityce, gospodarce, kulturze, o fascynacji Europą i ideą Wspólnej Europy, a także o aktualnych problemach.

19 czerwca spotkają się pan Maciej Szpunar z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Podsekretarz Stanu ds. prawnych i traktatowych w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz Prof. dr Dieter Bingen, Dyrektor Niemieckiego Instytutu Spraw Polskich w Darmstadt, by porozmawiać i podzielić się doświadczeniami i refleksjami na temat polskiej oraz niemieckiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Zastanowimy się między innymi nad znaczeniem polskiej prezydencji oraz wyciągniemy wnioski na przyszłość zarówno dla Polski jak i dla zjednoczonej Europy. W jakim kierunku zmierza Europa, zwłaszcza w aktualnym kontekście, gdy problemy finansowe w krajach strefy euro zdają się zagrażać wspólnocie i wystawiają na próbę możliwości polityki europejskiej? Jaką rolę odgrywają tutaj zarówno Niemcy jak i Polska, która znajduje się poza strefą euro? Rozmowa będzie moderowana przez znanego dziennikarza pana Marka Czyża z Telewizji Polskiej.

W naszej opinii cykl „Rozmów o Europie” stanowi dla mieszkańców regionu doskonałą platformę dyskusji o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Europy, a spotkania z interesującymi i znaczącymi osobistościami reprezentującymi świat europejskiej polityki przyczyniają się do wzrostu wiedzy i zainteresowania Unią Europejską.

Rozmowa będzie tłumaczona symultanicznie w języku polskim i niemieckim. Udział w debacie jest bezpłatny. 

 « wsteczKONTAKT
Katarzyna Opielka, Menedżerka Projektu
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiejw Gliwicach,
tel. (32) 461 20 70,  fax: (0-32) 461 20 71,
e-mail: katarzyna.opielka@haus.pl
DO POBRANIA
Formularz zgłoszeniowy [.doc]
PARTNERZY
Organizator:


Konrad Adenauer Stiftung

 

Patronat medialny:Telewizja Polska Katowice


Gazeta Uniwersytecka UŚ