Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychPokaz filmu pt.: „Ale życie toczy się dalej” oraz rozmowa z reżyserami


Zapraszamy 4 czerwca 2012 r. do Kina Amok Scena Bajka w Gliwicach oraz 6 czerwca 2012 r. do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu na pokaz filmu dokumentalnego pt.: „Ale życie toczy się dalej”. Film o trudnych i pełnych kontrowersji zagadnieniach związanych z wydarzeniami drugiej wojny światowej – wypędzeniu, ucieczce i przesiedleniu. W pokazie uczestniczyć będą reżyserowie filmu. Serdecznie zapraszamy! UWAGA! BRAK WOLNYCH MIEJSC NA SEANS W GLIWICACH!

 

 

 

 

 

HAUSbesuche – Spotkania DOMowe
Polska i niemiecka kultura w dialogu

Pokaz filmu pt.: „Ale życie toczy się dalej” oraz rozmowa z reżyserami

4 czerwca (poniedziałek) 2012 r. o godz. 18.15
Kino Amok Scena Bajka

ul. Dolnych Wałów 3, 44-100 Gliwice

6 czerwca (środa) 2012 r. o godz. 17.00
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II

ul. Minorytów 4, 45-017 Opole

 

Film pt.: „Ale życie toczy się dalej” (tytuł niemiecki: „Aber das Leben geht weiter”) w reżyserii Karin Kaper oraz Dirka Szusziesa prezentuje historię trzech polskich i trzech niemieckich kobiet, przedstawicielek różnych pokoleń, których losy w dramatyczny sposób splatają się ze sobą po zakończeniu drugiej wojny światowej. Każda z nich swoją osobistą historią wnosi wkład do trudnego i pełnego kontrowersji tematu „ucieczka i wypędzenie”. Film ten prezentuje nowe oraz bardzo osobiste spojrzenie na szczególnie ważny rozdział historii relacji polsko-niemieckich, zapoczątkowany po 1945 roku. Obraz Karin Kaper i Dirka Szusziesa uwzględnia nie tylko ważne aspekty historyczne, ale rzuca także nowe światło na rozwój relacji polsko-niemieckich od okresu powojennego aż do dzisiaj. Film „Ale życie toczy się dalej” powstał dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Pełnomocnika Rządu Federalnego Niemiec do Spraw Kultury i Mediów. Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu / Konsulat RFN w Opolu, Kino Amok Scena Bajka w Gliwicach oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu serdecznie zapraszają w dniach 4 czerwca 2012 r. o godz. 18.15 w Gliwicach oraz 6 czerwca 2012 r. o godz. 17.00 w Opolu na pokaz filmu oraz spotkanie i dyskusję z reżyserami Karin Kaper oraz Dirkiem Szuszies.

Karin Kaper oraz Dirk Szuszies to niemiecki duet reżyserów od lat zajmujący się filmami dokumentalnymi. W ich bogatym dorobku znajdują się takie pozycje filmowe jak: „Die letzte Mahadevi”, „Little Mysteries”, „Another Glorious Day”, czy też obraz „Resist!”, wyróżniony jako najlepszy film dokumentalny roku 2003 na festiwalu Golden Gate w San Francisco.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „HAUSbesuche – Spotkania Domowe” mającego na celu przybliżenie tematyki wspólnej, polsko-niemieckiej historii Górnego Śląska oraz prezentację dokonań w przestrzeni kultury i sztuki zarówno niemieckiej, jak i polskiej.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie przybycia (mailem, faksem bądź telefonicznie; formularz zgłoszeniowy znajduje się poniżej) do dnia 1 czerwca 2012 r.

 « wsteczKONTAKT
Weronika Wiese, asystentka projektów,
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej,
tel. 32 461 20 70, faks: 32 461 20 71,
e-mail: weronika.wiese@haus.pl
DO POBRANIA
Formularz zgłoszeniowy [.doc]
PARTNERZY


Konsulat Generalny RFN we Wrocławiu / Konsulat RFN w OpoluKino Amok Scena Bajka w Gliwicach

 


Miejska biblioteka publiczna w Opolu