Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychSpotkanie autorskie Michała Smolorza pt.: "Śląsk wymyślony"


Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Anteną Górnośląską zaprasza na spotkanie autorskie Michała Smolorza pt.: "Śląsk wymyślony" poświęcone jego najnowszej książce, pod tym właśnie tytułem. Spotkanie odbędzie się w dniu 25 kwietnia br., w opolskiej siedzibie DWPN, o godz. 17.00.

Michał Smolorz jest publicystą i producentem telewizyjnym, autorem wielu często, kontrowersyjnych przemyśleń o Górnym Śląsku, a także filmów dokumentalnych, audycji i widowisk telewizyjnych. Intryguje nie tylko widzów i czytelników spoza Śląska, wobec których występuje jako konsekwentny rzecznik śląskiej odmienności, na którą składają się pierwiastki, polskie, niemieckie, czeskie, pierwiastki współczesności i bolesnej przeszłości.

Książka "Śląsk wymyślony" porusza takie kontrowersyjne, wręcz obrazoburcze tezy: czy oto znany nam kanon śląskości, uważany dotąd za "prastarą tradycję" okazuje się być dziełem dwudziestowiecznych twórców radiowych, filmowych i telewizyjnych, albo urzędowych propagandzistów? Czym zatem jest śląskość? Sztucznym czy prawdziwym tworem?

Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia 2012 r. (środa), o godz. 17.00 w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. 1 Maja 13/2, w Opolu. Moderatorem spotkania będzie Rafał Bartek, Dyrektor Generalny DWPN.

Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy o potwierdzenie uczestnictwa (mailowo, faksem bądź telefonicznie;) do dnia 24 kwietnia br.« wsteczKONTAKT
Wioletta Kleemann, DWPN Opole,

tel. 77 4025105; fax: 77 4025115,

e-mail: wioletta.kleemann@haus.pl