Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychŚląska NETWORK CAFE pt.: "Poznajmy się, podzielmy się pomysłami i podziałajmy wspólnie"


Zapraszamy pedagogów/pedagożki, mulitiplikatorów oraz osoby angażujące się w rozwój oraz edukację regionalną młodzieży na terenie Śląska na pierwszą Śląską NETWORK CAFE, 17 kwietnia o 10:00- 11:30, pt.: "Poznajmy się, podzielmy się pomysłami i podziałajmy wspólnie".

 

Śląska NETWORK CAFE

"Poznajmy się, podzielmy się pomysłami i podziałajmy wspólnie"

17 kwietnia 2012 (wtorek), godz. 10:00 -11:30
NOWE GLWICE, ul. Bojkowska 37

Kim jesteśmy?

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej (DWPN) jest pierwszą i jedyną w swoim rodzaju ponadpartyjną inicjatywą polskich i niemieckich instytucji i organizacji, i też pierwszą bilateralną organizacją, pierwszym polskim związkiem stowarzyszeń, w którego skład wchodzą organizacje polskie i niemieckie. Ważną dziedziną naszej działalności jest praca z młodzieżą, zwłaszcza w projektach edukacyjnych.

Co to jest Śląska NETWORK CAFE i jaki jest jej cel?

Spotkanie przy kawie i ciastku lokalnych multiplikatorów zainteresowanych lepszym poznaniem się, nawiązaniem kontaktów, wymianą doświadczeń w kontekście pracy z młodzieżą na terenach różnorodnych kulturowo. Celem tego spotkania jest tworzenie nowych kontekstów, w ramach, których wszyscy będziemy mogli rozwijać i na nowo odkrywać różne perspektywy edukacji opierając się na takich ideach jak różnorodność i rozmaitość, która jest bezcenną wartością naszego regionu.

Serdecznie zapraszamy:

  • Dyrektorów/Dyrektorki szkół oraz placówek edukacyjnych,
  • Pracowników/pracownice ośrodków edukacyjnych,
  • Wszystkie osoby angażujące się w rozwój oraz edukację regionalną na terenie Śląska.

Zamierzamy poznać się, dyskutować, wymieniać się wiedzą oraz spostrzeżeniami, dzięki którym nasze wspólne działanie przyczyni się do wzrostu lepszego efektywniejszego zrozumienia się i swoich potrzeb tu na Śląsku. Last but not least chcemy podzielić się również naszymi pomysłami, projektami, które mogą Państwa zainteresować lub być impulsem do przyszłej współpracy.

Co proponujemy?

  • Organizujemy oraz współtworzymy projekty, które mogą zainteresować młodzież, podopiecznych, pracowników oraz dyrektorów.
  • Forum do luźnej wymiany myśli, abyśmy się lepiej wzajemnie poznali, rozumieli i współtworzyli na rzecz mieszkańców regionu.
  • Wspieramy wielokulturowość oraz dialog interkulturowy na Śląsku.
  • Wpływamy aktywnie na rozwój procesu integracji Polski z Unią Europejską oraz wspieramy dialog w stosunkach polsko-niemieckich między innymi poprzez budowanie społeczeństwa obywatelskiego.

Poniżej do pobrania formularz zgłoszeniowy:

Formularz zgłoszeniowy [.doc]

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Ze strony DWPN osobą odpowiedzialną za spotkanie jest Katarzyna Opielka, Menedżerka Projektów w Gliwicach, tel. (32) 461 20 70,  fax: (32) 461 20 71, e-mail: katarzyna.opielka@haus.pl. Na stronie www.haus.pl znajdą Państwo więcej szczegółów oraz informacje na temat naszych aktualnych projektów.« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej