Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych"Gdzie są granice Górnego Śląska?" - kolejne spotkanie z cyklu "Górny Śląsk - świat najmniejszy" zorganizowanym we współpracy z Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Spotkanie odbędzie się 16 kwietnia br. o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy.


Gdzie są granice Górnego Śląska?
Spotkanie z cyklu pt.: "Górny Śląsk - świat najmniejszy"
16 kwietnia (poniedziałek) 2012 roku, godz. 19.30
Teatr Rozrywki, ul. Marii Konopnickiej 1, Chorzów

Tematem przewodnim spotkania będą - często sporne - zmieniające się na przestrzeni lat granice polityczne i państwowe Górnego Śląska. Przy pomocy prezentacji audiowizualnych, kartograficznych i fotograficznych chcemy pokazać topograficzne zmiany granic Górnego Śląska oraz ich znaczenie dla narodów zamieszkujących te ziemie. Organizatorem spotkania jest Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Teatr Rozrywki w Chorzowie.

Gospodarzem spotkania będzie po raz kolejny dziennikarz, publicysta oraz autor wielu książek o Górnym Śląsku Krzysztof Karwat, natomiast jego gośćmi będą: dr Piotr Greiner - znawca tematu, na co dzień Dyrektor Archiwum Państwowego w Katowicach, oraz Dawid Smolorz i Marcin Kordecki - autorzy cieszącej się dużą popularnością książki "Górny Śląsk 20/XX. 20 historii z XX wieku" oraz mapy ściennej Górnego Śląska jak i dwujęzycznej mapy ściennej z graficznym przedstawieniem wyników plebiscytu z 1921 roku (do nabycia w DWPN).

Projekt "Górny Śląsk - świat najmniejszy" ma na celu przybliżenie wspólnej polsko-niemieckiej historii Górnego Śląska oraz promocję osiągnięć regionu w zakresie sztuki i kultury. Inicjatorem projektu jest Teatr Rozrywki w Chorzowie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu.

Bilety w cenie 10 zł są do nabycia w kasach Teatru Rozrywki.« wsteczKONTAKT
Agnieszka Mucha,
menadżer ds. kultury ifa w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej; tel.: 32 461 20
70, faks: 32 461 20 71, e-Mail: agnieszka.mucha@haus.pl

PARTNERZY

Partnerzy imprezy:


Teatr Rozrywki


Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego


Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Wrocławiu / Konsulat RFN w Opolu