Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychKonferencja: Archiwum Historii Mówionej - ocalone słowa, ocalone dziedzictwo regionu


Archiwum Historii Mówionej - ocalone słowa, ocalone dziedzictwo regionu" będzie tematem konferencji, organizowanej przez Dom Współpracy Polsko - Niemieckiej iStowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce, na którą zapraszamy 13 grudnia br., do Hotelu Mercure w Opolu.

Konferencja jest podsumowaniem projektu Archiwum Historii Mówionej" ", który Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej realizuje na zlecenie Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce. Naszym głównym celem było wzbogacenie archiwum historii mówionej w postaci strony internetowej www.e-historie.pl oraz podniesienie świadomości historycznej wśród młodych ludzi

Gośćmi konferencji będą: Ryszard Galla, Poseł na Sejm z ramienia Mniejszości Niemieckiej, Bernard Gaida, Przewodniczący Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno - Kulturalnych w Polsce, dr Bernard Linek z Instytutu Śląskiego w Opolu, Sebastian Rosenbaum, z Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach dr Adriana Dawid, z Uniwersytetu Opolskiego, oraz  "Świadkowie Czasu" Arcybiskup Alfons Nossol i Rudol Urban jeden z założycieli Mniejszości Niemieckiej. 

Niniejszym serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w naszej konferencji. Konferencja podejmie ważką tematykę dla dziedzictwa mniejszości niemieckiej, ale i ogółu regionalnej społeczności.

Konferencja odbędzie się w dniu 13 grudnia br., (wtorek) w Sali Konferencyjnej Hotelu Mercure w Opolu, ul. Krakowska 57/59, 45-018 Opole

Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia...grudnia br.

W załączeniu program
konferencji oraz karta potwierdzenia uczestnictwa:

Program konferencji [.doc]

Karta potwierdzenia uczestnictwa [.doc]


Kontakt: p. Izabela Marzodko , Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Opolu, ul. 1 Maja 13/2, 45-068 Opole, tel.: 77 40 25 105, faks: 77 40 25 115, e-mail: iza.marzodko@haus.pl.


Organizatorzy:


Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce


Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

Finansowanie:


Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej