Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychZapraszamy do zapoznania się z najnowszą publikacją Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, owocem wieloletniej pracy znamienitych historyków z Polski, Niemiec i Czech. "Historia Górnego Śląska. Polityka, gospodarka i kultura regionu europejskiego".


"Historia Górnego Śląska. Polityka, gospodarka i kultura regionu europejskiego"
Redakcja: prof. Ryszard Kaczmarek, prof. Joachim Bahlcke, prof. Dan Gawrecki.

Przez ostatnie kilka lat Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej (DWPN) współpracował z wybitnymi historykami z Polski, Niemiec i Czech nad stworzeniem popularno-naukowej syntezy historii Górnego Śląska. Pragniemy przedstawić Państwu owoc wieloletniej pracy, najnowszą publikację DWPN pt.: "Historia Górnego Śląska. Polityka, gospodarka i kultura regionu europejskiego". Nad przebiegiem prac nad publikacją i kwestią merytoryczną czuwali znawcy tematu, znamienici profesorowie ze znaczącym dorobkiem naukowym: po stronie polskiej prof. Ryszard Kaczmarek z Uniwersytetu Śląskiego; po stronie niemieckiej prof. Joachim Bahlcke z Uniwersytetu w Stuttgarcie, oraz po stronie czeskiej prof. Dan Gawrecki z Uniwersytetu w Opawie. "Historia Górnego Śląska. Polityka, gospodarka i kultura europejskiego regionu" to książka koncentrująca się na europejskiej historii Górnego Śląska, w ramach której po raz pierwszy od zakończenia II wojny światowej polscy, niemieccy oraz czescy historycy podjęli próbę możliwie szerokiego opracowania spornej historii tego regionu o wielokulturowych tradycjach i powikłanych tożsamościach.

Celem pierwszej tego typu publikacji jest szczególna próba zmiany negatywnego postrzegania wielokulturowego, w tym także niemieckiego dziedzictwa Górnego Śląska, co powinno się przyczynić do wzmocnienia poczucia tożsamości regionalnej i jej dowartościowania w imię owocnej współpracy polsko-niemieckiej, jak i polsko-czeskiej.

Poniżej wypowiedź Pana Corneliusa Ochmanna nt. ksiązki "Historia Górnego Śląska" (Rozmowa była emitowana 8 listopada 2011 na falach radia Funkhaus Europa):


Cornelius Ochman o książce "Historia Górnego Śląska"

Bogato ilustrowane wydanie albumowe w twardej okładce, liczące ok. 600 stron można zakupić w biurze DWPN w Gliwicach i Opolu w cenie 105,00 zł. Przy zakupie większej ilości, możliwe rabaty. Szczegółowy cennik dostępny w sekretariacie DWPN w Gliwicach i Opolu. Publikacja dostępna również od 25 listopada 2011 roku w sieci księgarni "Matras" na terenie całej Polski.

Kontakt:

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej
ul. Bojkowska 37
44-100 Gliwice
tel.: (0-32) 461 20 70
fax: (0-32) 461 20 71
haus@haus.pl

lub

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej
ul. 1 Maja 13/2
45-068 Opole
tel.: (0-77) 402 51 05
fax: (0-77) 402 51 15
haus-opole@haus.pl

Wydawca:


dwpn
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

Współwydawcy:

mu
Muzeum Śląskie

frodo
Frodo sp. j.


Wydano ze środków:

kon
Konsulat Generalny RFN we Wrocławiu / Konsulat RFN w Opolu

Wydano z finansowym wsparciem:

fwpn
Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

slask
Urząd
Marszałkowski Województwa Śląskiego

opolskie
Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego

obs
Otto Benecke Stiftung e. V.

mu
Muzeum Śląskie

Współpraca:

kato

opwaw


stut« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej