Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychSzkolenie dla przedstawicieli DFK województwa opolskiego nt.: "Wzmacniania struktur Mniejszości Niemieckiej w Polsce"


Sprawna działalność zarządów wszystkich struktur warunkuje pomyślność ich funkcjonowania. Koniecznym jest więc umożliwienie angażującym się społecznie, aktywnym osobom udziału w szkoleniach, które pomogą im uzyskać wiedzę niezbędną do dalszej efektywnej pracy. W 2009 oraz 2010 roku Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej z dużym powodzeniem przeprowadził cykl szkoleń dla struktur mniejszości niemieckiej w Polsce. Ewaluacja zorganizowanych szkoleń udowodniła, iż istnieje potrzeba ich kontynuacji. 

Spotkania, które zorganizuje Dom Współpracy Polsko - Niemieckiej waz z Związkiem Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno - Kulturalnych w Polsce i Towarzystwem Społeczno- Kulturalnym Niemców na Śląsku Opolskim, poświęcone będą takim zagadnieniom jak: strategia rozwoju mniejszości niemieckiej w Polsce na lata 2010-2015, rola Kół DFK w zakresie funkcjonowania Mniejszości Niemieckiej w Polsce, polityczne znaczenie Kół DFK, potrzeba politycznego angażowania się członków MN na różnych poziomach: lokalnym, regionalnym, samorządowym, formy aktywności promocji kół DFK. Ponadto uczestnicy bezpłatnego szkolenia uzyskają wiedzę z zakresu angażowania społeczności lokalnej do większej aktywności na rzecz mniejszości niemieckiej, a także podstawowe informacje z zakresu prowadzenia biura i zagadnień księgowych w organizacji. Podczas szkoleń uczestnicy będą mieli możliwość spotkania z liderami mniejszości niemieckiej w Polsce.

Zapraszamy do udziału w spotkaniach:

  • 21-22 października 2011r. -Strzelce Opolskie "Browar Centrum"
  • 4-5 listopada 2011r.  - Gogolin, "Zajazd Karolinka

Prosimy o przesłanie zgłoszeń do dnia 14 października 2010 r. Liczba miejsc jest ograniczona. W razie jakichkolwiek pytań, do Państwa dyspozycji pozostaje p. Izabela Marzodko, tel.: (77) 40 25 105, e-mail: iza.marzodko@haus.pl,« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej