Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychPoseł do Parlamentu Europejskiego, prof. dr Godelive Quisthoudt-Rowohl z wizytą w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.


W ramach swej wizyty w dniach 3-5 października br., Pani Europoseł prócz Wrocławia i Krakowa odwiedziła również Opole. Nie mogło być inaczej, gdyż Opole to stolica regionu zamieszkiwanego przez najliczniejszą grupę mniejszości niemieckiej w Polsce. Pani Euposeł spotkała się w tym dniu z przedstawicielami organizacji i instytucji Niemców w Polsce.

Prof. dr Godelive Quisthoudt-Rowohl 4 października br., odwiedziła również opolskie biuro Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, gdzie spotkała się z Rafałem Bartek, Dyrektorem Generalnym DWPN.

Gośćmi spotkań z Europoseł byli także: Bernard Gaida, Przewodniczący Zarządu Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce, Norbert Rasch, Przewodniczący Zarządu Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim, jak również przedstawiciele Niemieckiego Towarzystwa Oświatowego.

Prof. dr Godelieve Quisthoudt-Rowohl jest niemiecką polityk i wykładowcą akademickim. Od 1989 r., jest posłem do Parlamentu Europejskiego. Doktor nauk przyrodniczych, profesor honorowy na uniwersytecie Stiftung Universität Hildesheim. Od 1994 jest członkiem federalnego zarządu Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) i członkiem zarządu oddziału krajowego CDU w Dolnej Saksonii. Prof. dr Godelieve Quisthoudt-Rowohl jest także przewodniczącą Komitetu Fundacji Biskupów Gemeinsam für das Leben (Wspólnie na rzecz życia). Została odznaczona Federalnym Krzyżem Zasługi na Wstędze.

W Parlamencie Europejskim jest członkiem Komisji Handlu Międzynarodowego, zastępcą Przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych i Przewodniczącego Podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony. Pełni funkcję członka Delegacji do Euro-Latynoamerykańskiego Zgromadzenia Parlamentarnego, Delegacji ds. stosunków ze Zgromadzeniem Parlamentarnym NATO, ponadto jest członkiem Delegacji ds. stosunków ze Stanami Zjednoczonymi.


prof. dr Godelive Quisthoudt-Rowohl,
Poseł do Parlamentu Europejskiego.« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej