Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychPolsko-Niemiecka Akademia Dziennikarska "Dziennikarz 3.0 - polskie i niemieckie dziennikarstwo w dobie nowych mediów"


19 - 23 września 2011 roku
Gliwice-Tychy-Opole

UWAGA!!! Rekrutacja przedłużona do 28 sierpnia

VI edycja Polsko-Niemieckiej Akademii Dziennikarskiej to pięciodniowe warsztaty i seminaria skierowane do studentek i studentów dziennikarstwa oraz kierunków pokrewnych, a także wszystkich tych, których interesuje świat mediów oraz rola polsko-niemieckiej współpracy na rzecz przyszłości wielokulturowej Europy.

Spotkanie młodych ludzi z Polski i Niemiec fascynujących się dziennikarskim rzemiosłem i przesłaniem zawodu dziennikarza będzie okazją do niecodziennego spojrzenia na świat mediów "od kuchni". VI edycja Akademii zostanie wzbogacona o większą ilość zajęć praktycznych prowadzonych przez polskich i niemieckich ekspertów. Podczas warsztatów ze sztuki dziennikarskiej, na których uczestniczki i uczestnicy będą samodzielnie przygotowywać krótkie felietony, artykuły oraz reportaże radiowe i prasowe, wykorzystają zdobytą wiedzę oraz dziennikarskie umiejętności.

Goścmi Akademii będą wybitni dziennikarze zajmujący się europejską tematyką zarówno w polskich, niemieckich i europejskich mediach. W ramach Akademii udział wezmą także dziennikarze, którzy zostali wyróżnieni w ramach Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej.

W ramach Akademii Dziennikarskiej część programu realizowana będzie w redakcjach gazet, studiach radiowych i telewizyjnych żywo obecnych na medialnej scenie.

Akademia podzielona będzie na dwie części:

  • pierwsza - Dziennikarskie ABC - odbędzie się głównie w gliwickiej siedzibie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, gdzie uczestniczki i uczestnicy Akademii wezmą udział w cyklu wykładów i warsztatów poświęconych tajnikom pracy dziennikarza, kreowaniu przekazu medialnego dotyczącego tematyki europejskiej oraz roli polskiego i niemieckiego dziennikarstwa w dobie nowych mediów. Uczestniczki i uczestnicy Akademii spotkają się między innymi z przedstawicielami mediów i korespondentami zagranicznymi.
  • druga część - Dziennikarstwo w praktyce - to praktyczna część Akademii, podczas której uczestniczki i uczestnicy odwiedzą redakcje na Górnym Śląsku.

W Akademii udział weźmie 20 osób z Polski i z Niemiec, które nadesłały reportaż lub artykuł w języku polskim lub niemieckim nt.: "Dziennikarz 3.0 - polskie i niemieckie dziennikarstwo w dobie nowych mediów".

Formularz zgłoszeniowy [.doc]

Formularz zgłoszeniowy [.pdf]

 Program [.doc]

Kontakt: Helena Kazimierczak, menedżerka projektu, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Bojkowska 37, 44-100 Gliwice, tel.: +48 (32) 461 20 73, faks: +48 (32) 461 20 71, e-mail: helena.kazimierczak@haus.pl

Wyniki prac jury składającego się z przedstawicieli Centrum Europejskiego Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej zostaną ogłoszone w terminie do 29 sierpnia br. Do udziału w Akademii Dziennikarskiej zostanie zaproszonych 10 osób z Polski i 10 osób z Niemiec.

Organizatorzy:


Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej


Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej


Fundacja Konrada
Adenauera

Partnerzy:


Stowarzyszenie JAW


Drogowa Trasa Średnicowa 51, Chorzów
tel. (32) 349 49 02
www.autoboss.dealervolvo.pl« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej