Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychW terminie od 5 - 6 listopada 2010r. odbyło się w Kamieniu Śląskim spotkanie nt.: "Roli kobiet w strukturach MN". W spotkaniu wzięły udział Panie z MN, które angażują się i aktywnie działają w swoich środowiskach lokalnych.


W terminie od 5 - 6 listopada 2010r. odbyło się w Kamieniu Śląskim spotkanie nt.: "Roli kobiet w strukturach MN". W spotkaniu wzięły udział Panie z MN, które angażują się i aktywnie działają w swoich środowiskach lokalnych.

Uczestniczki otrzymały podczas spotkania wiele cennych informacji z zakresu instytucji działających w obrębie Mniejszości Niemieckiej - TSKN-u, Towarzystwa Dobroczynnego Niemców na Śląsku, kwestii pisania projektów i wnioskowania o środki m.in. europejskie. Wspólne dyskusje nad rolę kobiety w pielęgnowaniu tożsamości służył nie tylko wymianie doświadczeń, ale przyczyniły się również do nawiązania bliższej współpracy. Warsztat nt. roli kobiet w krzewieniu tożsamości uzmysłowił Panią ich ważną rolę i przyczynił się do powstania nowych pomysłów na realizację różnego rodzaju projektów. Zarówno Pan Poseł Ryszard Galla, jak i Konsul Republiki Federalnej Niemiec Peter Eck, byli pod wrażeniem tego, co Pani robią na co dzień, jak się angażują i jak przyczyniają się do krzewienia tożsamości w swojej rodzinie i środowisku lokalnym.

Bliższe informacje:

Patrycja Wiencek-Baron
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej
ul. 1 Maja 13/2
45 - 068 Opole« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej