Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychWizyta Hartmuta Koschyka, posła CDU/CSU do Bundestagu, Parlamentarnego Sekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów RFN, w gliwickiej siedzibie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, dnia 3 września 2010 r.


Wizyta Hartmuta Koschyka, posła CDU/CSU do Bundestagu, Parlamentarnego Sekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów RFN, w gliwickiej siedzibie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, dnia 3 września 2010 r.

Harmut Koschyk, deputowany do Bundestagu, sekretarz parlamentarny Grupy Krajowej CSU, w latach 1990 - 2002 przewodniczący grupy roboczej "Wypędzeni i Uchodźcy" we frakcji CDU/CSU, rzecznik Komisji Ankietowych "Rozliczenie z historią i skutkami dyktatury SED w Niemczech", obecnie Parlamentarny Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów w dniach 1-3 września br., gościł z oficjalną wizytą na Śląsku.

W tym czasie spotkał się m.in. z Wojewodą oraz Marszałkiem Województwa Opolskiego, biskupem Diecezji Gliwickiej, ks. Janem Wieczorkiem oraz Arcybiskupem Alfonsem Nossolem.

Ważnymi punktami wizyty były rozmowy z władzami Mniejszości Niemieckiej w Polsce, przedstawicielami organizacji MN w Polsce, radnymi do Sejmiku Województwa Opolskiego z ramienia MN oraz władzami instytucji finansowo-gospodarczych z otoczenia MN.

3 września poseł Harmut Koschyk odwiedził gliwicką siedzibę Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, gdzie spotkał się z Ryszardem Gallą, Prezesem Zarządu oraz Rafałem Bartek, Dyrektorem Generalnym DWPN.

 


Harmut Koschyk


Od lewej: Rafał Bartek, Harmut Koschyk, Ryszard Galla« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej