Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychDom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza serdecznie 9 grudnia br. o godz. 13.00 do Klubu Muzycznego 2B3 w Katowicach na spotkanie z poetą, prozaikiem i scenarzystą Wojciechem Kuczokiem.


HAUSbesuche - spotkania DOMowe.
Polska i niemiecka kultura w dialogu

9 grudnia br. (czwartek), godz. 13.00Klub Muzyczny
2B3, ul. Sienkiewicza 28 (budynek Górnośląskiego Centrum Kultury), Katowice

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Konsulat Generalny RFN we Wrocławiu / Konsulat RFN w Opolu zapraszają serdecznie 9 grudnia br. o godz. 13.00 do Klubu Muzycznego 2B3 (ul. Sienkiewicza 28, Katowice) na spotkanie z poetą, prozaikiem i scenarzystą Wojciechem Kuczokiem w ramach projektu "HAUSbesuche - spotkania DOMowe. Polska i niemiecka kultura w dialogu". Moderatorem spotkania będzie dr Grzegorz Olszański, pracownik Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego, Uniwersytet Śląski.

Cykl "HAUSbesuche - spotkania DOMowe" ma na celu przybliżenie szerokiemu gronu odbiorców tematyki wspólnej, polsko-niemieckiej historii Górnego Śląska oraz prezentację dokonań w przestrzeni kultury i sztuki zarówno niemieckiej jak i polskiej.

Gościem ostatniego w tym roku spotkania z cyklu jest Wojciech Kuczok, ur.1972 w Chorzowie, poeta, prozaik, scenarzysta, krytyk filmowy, speleolog. W latach 90. należał do grupy poetyckiej Na Dziko. W 2004 roku otrzymał Paszport "Polityki" w dziadzienie literatury za powieść "Gnój" oraz literacką Nagrodę Nike 2003 dla najlepszej książki. Jest autorem scenariusza do filmu "Pręgi", który w 2004 roku zdobył "Złote Lwy" na 29. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz był polskim kandydatem do Oskara w kategorii "Najlepszy Film Nieanglojęzyczny". Wojciech Kuczok jest również autorem zbioru opowiadań "Opowieści słychane" "Szkieleciarki", zbioru esejów"To piekielne kino"oraz książek m.in.: "Widnokrąg", "Senność". 10 listopada br. swoją premierę miała najnowsza książka Wojciecha Kuczoka pt. "Spiski. Przygody tatrzańskie".

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu.

Prosimy o potwierdzenie obecności (mailem, faksem bądź telefonicznie; formularz zgłoszeniowy znajduje się poniżej) do 6 grudnia br.

Formularz zgłoszeniowy [.doc]

Kontakt: Aleksandra Bernais, asystentka projektu, e-mail: aleksandra.bernais@haus.pl, tel. 32 232 49 02 / 461 20 70, fax: 32 232 49 01 / 461 20 71

Partnerzy:Konsulat Generalny RFN we Wrocławiu / Konsulat RFN w
Opolu LOGO

Współpraca:


Klub Muzyczny 2B3 w
Katowicach« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej