Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychDom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza w dniach 22.11. - 23.11.2010 do Hotelu Festival na szkolenie nt. "Księgowość w podmiotach Ekonomii Społecznej" w ramach projektu "Rozwój Ekonomii Społecznej na Opolszczyźnie",


Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza w dniach 22.11. - 23.11.2010 do Hotelu Festival (45-222 Opole, ul. Oleska 86) na szkolenie nt. "Księgowość w podmiotach Ekonomii Społecznej" w ramach projektu "Rozwój Ekonomii Społecznej na Opolszczyźnie", realizowanego w partnerstwie z Opolskim Centrum Demokracji Lokalnej FRDL oraz Opolskim Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

Szkolenie skierowane jest do osób zamieszkujących na terenie woj. opolskiego oraz podmiotów posiadających siedzibę/oddział w woj. opolskim: osoby fizyczne, organizacje pozarządowe, instytucje rynku pracy i integracji społecznej z woj. opolskiego.

Celem projektu, realizowanego w okresie od 1 maja 2010 r. do 30 czerwca 2011 r.,  jest wsparcie dla utworzenia i/lub funkcjonowania oraz wzmacniania potencjału otoczenia sektora ES, poszerzenie działań sektora ekonomii społecznej w woj. opolskim w latach 2010-2011 i integracja społeczno-zawodowa osób wykluczonych.

Zakres tematyczny szkolenia:

  1. Prezentacja podstawowych aktów prawnych regulujących sposób prowadzenia księgowości i sporządzania sprawozdania finansowego w organizacjach pozarządowych ze szczególnym uwzględnieniem:

    - Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 15 listopada 2001 r. w sprawie szczególnych zasad rachunkowości dla niektórych jednostek niebędących spółkami handlowymi, nieprowadzących działalności gospodarczej, oraz
    - Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
  2. Odpowiedzialność za prowadzenie ksiąg
  3. Wymogi dotyczące dokumentacji zasad (polityki) rachunkowości, wraz z prezentacją i omówienie przykładowego planu kont
  4. Omówienie zasad sporządzania sprawozdania finansowego oraz ustalania dochodu podatkowego.

Udział w szkoleniu jest całkowicie bezpłatny. Każdemu z uczestników zostanie zapewniony nocleg, pełne wyżywienie oraz materiały szkoleniowe.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego mailem (andrea.halenka@haus.pl), faksem (77-402-51-15), bądź pocztą (ul. 1 Maja 13/2, 45-068 Opole) do dnia 19.11.2010 r.

Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

W załączeniu znajdziecie Państwo formularz zgłoszeniowy oraz program szkolenia.

Formularz zgłoszeniowy [.doc]

Program szkolenia [.doc]

Więcej informacji u p. Andrei Halenka, nr Tel. 77-402-51-05« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej