Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychJak zorganizować komitet wyborczy? Jak poznać potrzeby mieszkańców? Jak dotrzeć ze swoim programem do wyborców w swoim okręgu? Odpowiedzią na te pytania zajmowali się uczniowie...


"Nie narzekam - kandyduję!"
Projekt dla młodych aktywistów, działaczy społecznych i politycznychz województw śląskiego i opolskiego
Warsztaty: 3-5 września, 18-19 września, 15-17 października br.

"Nie narzekam - kandyduję!" to wspólny projekt Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej i polskiego przedstawicielstwa Fundacji im. Friedricha Eberta. Podczas trzech weekendowych warsztatów młodzi ludzie z województwa śląskiego - działacze partii politycznych, organizacji pozarządowych i młodzieżowych rad miasta, uczestniczą w zajęciach przygotowujących ich do startu w wyborach samorządowych.

W pierwszy weekend września projekt otworzyły warsztaty na temat autoprezentacji prowadzone przez Jerzego Modlingera, dziennikarza i specjalistę ds. Public Relations, które miały na celu przygotowanie uczestników pod kątem wystąpień publicznych i współpracy z mediami podczas kampanii wyborczej.

Drugi warsztat, odbywający się w dniach 17-19 września, poświęcony prowadzeniu i organizacji kampanii wyborczej oraz kompetencjom samorządów poprowadził Andrzej Szastok, doświadczony trener marketingu politycznego.

Trzeci i ostatni warsztat poświęcony uczestnictwu młodzieży w życiu publicznym oraz kwestii zachowania ciągłości w polityce odbędzie 15-17 października w Gliwicach i poprowadzą go: Brigitta Stöber, doktor edukacji politycznej, 2. burmistrz miasta Hersbrück oraz Krzysztof Duda, trener edukacji pozaformalnej, działacz organizacji młodzieżowych z regionu.

Poza cyklem warsztatowym w ramach projektu organizowane są także spotkania z przedstawicielami samorządów oraz politykami. Podczas kameralnych spotkań uczestnicy mieli już okazję porozmawiać z Bartoszem Satałą, I Zastępcą Prezydenta Miasta Ruda Śląska, a także z Timem Klüssendorfem i Pascalem Jensenem, młodymi radnymi i członkami organizacji młodzieżowej JUSOS przy niemieckim SPD. Gościem specjalnym ostatniego warsztatu będzie Jurgen Kanehl, były burmistrz miasteczka Wolgast w Niemczech.

Projekt jest współfinansowany przez Fundację im. Friedricha Eberta.

Partner:


Fundacja im. Friedricha Eberta / Friedrich-Ebert-Stiftung« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej