Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychJak działają Mniejszości narodowe i etniczne w Europie? Zakończeniem projektu "Kolegium Liderów MN" będzie wizyta studyjna w Bautzen (Budziszynie) i Belgii, w dniach 14-17.10.2010 r.


Jak działają Mniejszości narodowe i etniczne w Europie?

"Kolegium Liderów MN"

Zakończeniem projektu "Kolegium Liderów MN" będzie wizyta studyjna w Bautzen (Budziszynie) i Belgii, w dniach 14-17.10.2010r.

Podróż studyjna ma na celu skonfrontowanie uczestników projektu z działaniami i przedsięwzięciami mniejszości narodowych i etnicznych w innych krajach Europy. Poprzez udział w podróży studyjnej chcemy umożliwić uczestnikom spotkanie się, wymianę doświadczeń z przedstawicielami innych mniejszości, a poprzez to wymianę pomysłów, a być może również przejęcie ich i zastosowanie w swoim regionie. Podczas podróży studyjnej szczególna uwaga poświęcona będzie takim zagadnieniom jak: pielęgnowanie i kształtowanie kultury i tożsamości, współpraca mniejszości z przedstawicielami większości na danym terenie, dialog międzypokoleniowy, system szkolnictwa, kształcenie językowe. Spotkanie umożliwi wgląd w życie innej mniejszości a wspólne dyskusje mogą być drogą do nawiązania współpracy.

Projekt współfinansowany jest przez Fundację Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych.

Szczegółowe informacje:

Patrycja Wiencek-Baron 
Dom Współpracy
Polsko-Niemieckiej
ul. 1 Maja 13/2, 45-068 Opole
tel.: (77) 40 25 105,
faks: (77) 40 25 115

e-mail: patrycja.wiencek@haus.pl« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej