Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych25 października br. o godz. 13.00 w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Rozmowy o Niemczech". Naszymi gośćmi będą: HORST TELTSCHIK oraz JANUSZ REITER.


Trzecie spotkanie z cyklu "Rozmowy o Niemczech"z okazji 20. rocznicy zjednoczenia Niemiec

 

Goście: HORST TELTSCHIK, niemiecki polityk (CDU), b. doradca kanclerza Helmuta Kohla ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, b. Zastępca Szefa Niemieckiego Urzędu Kanclerskiego, specjalny pełnomocnik ds. negocjacji z Polską (1989 r.) oraz JANUSZ REITER, Prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych, ambasador RP w Niemczech w latach 1990-95Termin: 25 października br. (poniedziałek), godz. 13.00 Miejsce: Sala Sejmu Śląskiego, ul. Ligonia 46, Katowice (wejście od Pl. Sejmu Śląskiego / ul. Lompy)

W tym roku przypada 20. rocznica ponownego zjednoczenia Niemiec, które miało miejsce 3 października 1990 roku. Z tej też okazji Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Fundacja Konrada Adenauera w Polsce realizują cykl spotkań pod wspólnym tytułem "Rozmowy o Niemczech". Do udziału w spotkaniach każdorazowo zapraszamy jedną z osobistości polskiego i niemieckiego życia politycznego i społecznego, która to odegrała znaczącą rolę bądź była świadkiem wydarzeń prowadzących do ponownego zjednoczenia Niemiec, i która z zainteresowaniem przyglądała się procesom zachodzącym w Niemczech po roku 1990. Z zaproszonym gościem rozmawiamy o wydarzeniach końca lat 80-tych, o wyzwaniach politycznych, społecznych i gospodarczych, które stały wówczas przed "nowymi" i "starymi" landami, o celach, jakie sobie wyznaczono i ich realizacji, o stosunkach polsko-niemieckich. Spotkania są też próbą podsumowania 20 lat przemian w Niemczech oraz dokonania oceny efektywności podejmowanych w ostatnich dekadach działań na rzecz faktycznego scalenia dwóch odrębnych organizmów.

W kolejnym w tym roku spotkaniu z cyklu "Rozmowy o Niemczech" - na zaproszenie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacji Konrada Adenauera w Polsce oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego - udział wezmą: HORST TELTSCHIK, niemiecki polityk (CDU), b. doradca kanclerza Helmuta Kohla ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, b. Zastępca Szefa Niemieckiego Urzędu Kanclerskiego, specjalny pełnomocnik ds. negocjacji z Polską (1989 r.) oraz JANUSZ REITER, Prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych, ambasador RP w Niemczech w latach 1990-95. Moderację spotkania poprowadzi Andrzej Godlewski, dziennikarz, komentator "Polska The Times".

Spotkanie rozpocznie się 25 października br. (poniedziałek) o godz. 13.00 w Sali Sejmu Śląskiego, Katowice.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do aktywnego udziału w spotkaniu!

Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy o potwierdzenie uczestnictwa (mailowo, faksem bądź telefonicznie; formularz zgłoszeniowy znajduje się poniżej) do dnia 20 października br. Kontakt: Anna Antoniak-Tannenberg, tel. 32 2324902 / 4612070, fax: 32 2324901 / 4612071, e-mail: anna.antoniak@haus.pl

Formularz zgłoszeniowy [.doc]

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Po spotkaniu przewidujemy poczęstunek. Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie w językach polskim i niemieckim.

 

Współorganizatorzy

Fundacja Konrada Adenauera w Polsce

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej