Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychDom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Fundacja Konrada Adenauera w Polsce zapraszają na jednodniowe szkolenia w ramach projektu nt.: "Mniejszości w samorządach - rola i zadania", które odbędą się od 7-10 października 2010r. w Kamieniu Śląskim


Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Fundacja Konrada Adenauera w Polsce zapraszają na jednodniowe szkolenia w ramach projektu nt.: "Mniejszości w samorządach - rola i zadania", które odbędą się od 7-10 października 2010r. na Zamku w Kamieniu Śląskim.

Sprawna działalność zarządów wszystkich szczebli struktur Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śl. Op. (TSKN), warunkuje pomyślność ich funkcjonowania. Koniecznym jest, więc umożliwienie angażującym się społecznie, aktywnym osobom udziału       w szkoleniach, które pomogą im uzyskać wiedzę niezbędną do dalszej efektywnej pracy. W 2008 oraz 2009 roku Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej we współpracy z TSKN z dużym powodzeniem przeprowadził cykl szkoleń dla struktur mniejszości niemieckiej w Polsce. Analiza doświadczeń zgromadzonych podczas tych szkoleń udowodniła, iż istnieje potrzeba ich kontynuacji. 

Szkolenia poświęcone będą takim zagadnieniom jak: rola Kół DFK w zakresie funkcjonowania Mniejszości Niemieckiej w Polsce, współpraca pomiędzy kołami DFK a samorządami wszystkich szczebli, potrzeba politycznego angażowania się członków MN na różnych poziomach: lokalnym, regionalnym, samorządowym. Celem nadrzędnym spotkania, będzie również dyskusja nad rolą przedstawicieli Mniejszości Niemieckiej we współpracy z samorządami na poszczególnych szczeblach. Rozmowy o tym, jaka jest potrzeba obecności przedstawicieli MN w samorządzie i ich roli oraz zadaniom, jakie są przed nimi stawiane, a co jest z tym bezpośrednio związane, dbałość o relacje na poziome mniejszość niemiecka a większość polska. Trenerem podczas spotkania będzie pan dr Sergiusz Trzeciak, wykładowca marketingu politycznego w Collegium Civitas w Warszawie. Poniżej prezentujemy podział grup na poszczególne dni szkoleniowe.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu:
7 października 2010r. - powiat strzelecki i kędzierzyńsko-kozielski,
8 października 2010r. - powiat opolski ziemski i grodzki,
9 października - powiat krapkowicki, prudnicki i głubczycki,    
10 października  - powiat kluczborski, namysłowski i oleski.

Spotkanie odbędzie się na Zamku w Kamieniu Śląskim, ul. Parkowa 1a, 47-325 Kamień Śląski.

Program [.doc]

Karta potwierdzenia uczestnictwa [.doc]

W załączniku znajdziecie Państwo projektowany program oraz kartę potwierdzenia uczestnictwa. Prosimy o przesłanie zgłoszeń do dnia 1 października 2010r.
W razie jakichkolwiek pytań, do Państwa dyspozycji pozostaje  p. Andrea Halenka, tel.: (77) 40 25 105,  e-mail: andrea.halenka@haus.pl« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej