Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych21 września br. w Galerii Rondo Sztuki w Katowicach odbędzie się spotkanie z cyklu "Rozmowy o Niemczech". Naszymi gośćmi będą: dr EHRHART NEUBERT, członek opozycji NRD oraz HILDIGUND NEUBERT, pełnomocniczka landu Turyngia ds. akt Stasi.


Spotkanie z cyklu "Rozmowy o Niemczech"z okazji 20. rocznicy zjednoczenia Niemiec

 

Goście: dr EHRHART NEUBERT, członek opozycji NRD, wieloletni działacz na rzecz praw obywatelskich, pastor oraz HILDIGUND NEUBERT, pełnomocniczka landu Turyngia ds. akt StasiTermin: 21 września br. (wtorek), godz. 11.00 Miejsce: Galeria Rondo Sztuki, Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka 1, Katowice

W tym roku przypada 20. rocznica ponownego zjednoczenia Niemiec, które miało miejsce 3 października 1990 roku. Z tej też okazji Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Fundacja Konrada Adenauera w Polsce realizują cykl spotkań pod wspólnym tytułem "Rozmowy o Niemczech". Do udziału w spotkaniach każdorazowo zapraszamy jedną z osobistości polskiego i niemieckiego życia politycznego i społecznego, która to odegrała znaczącą rolę bądź była świadkiem wydarzeń prowadzących do ponownego zjednoczenia Niemiec, i która z zainteresowaniem przyglądała się procesom zachodzącym w Niemczech po roku 1990. Z zaproszonym gościem rozmawiamy o wydarzeniach końca lat 80-tych, o wyzwaniach politycznych, społecznych i gospodarczych, które stały wówczas przed "nowymi" i "starymi" landami, o celach, jakie sobie wyznaczono i ich realizacji, o stosunkach polsko-niemieckich. Spotkania są też próbą podsumowania 20 lat przemian w Niemczech oraz dokonania oceny efektywności podejmowanych w ostatnich dekadach działań na rzecz faktycznego scalenia dwóch odrębnych organizmów.

W spotkaniu z cyklu "Rozmowy o Niemczech" - na zaproszenie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Fundacji Konrada Adenauera w Polsce - udział wezmą: dr EHRHART NEUBERT, członek opozycji NRD, wieloletni działacz na rzecz praw obywatelskich, pastor oraz HILDIGUND NEUBERT, pełnomocniczka landu Turyngia ds. akt Stasi. Moderację spotkania poprowadzi Sebastian Rosenbaum, Instytut Pamięci Narodowej, Katowice.

Spotkanie rozpocznie się 21 września br. (wtorek) o godz. 11.00 w Galerii Rondo Sztuki, Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka 1, Katowice.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do aktywnego udziału w spotkaniu!

Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy o potwierdzenie uczestnictwa (mailowo, faksem bądź telefonicznie; formularz zgłoszeniowy znajduje się poniżej) do dnia 17 września br. Kontakt: Anna Antoniak-Tannenberg, tel. 32 2324902 / 4612070, fax: 32 2324901 / 4612071, e-mail: anna.antoniak@haus.pl

Formularz zgłoszeniowy [.doc]

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Po spotkaniu przewidujemy poczęstunek. Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie w językach polskim i niemieckim.

Współorganizator:

Fundacja Konrada Adenauera w Polsce« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej