Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychDom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza 14 września br. o godz. 17.30 na kolejne w tym roku spotkanie z cyklu "HAUSbesuche - spotkania DOMowe. Polska i niemiecka kultura w dialogu". Gośćmi spotkania będą reżyserki Ewa Misiewicz oraz Ute Badura.


HAUSbesuche - spotkania DOMowe.
Polska i niemiecka kultura w dialogu

Pokaz filmów i rozmowa

14 września br. (wtorek), godz. 17.30
Willa Caro (Muzeum w Gliwicach), ul. Dolnych Wałów 8a, Gliwice

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Konsulat Generalny RFN we Wrocławiu / Konsulat RFN w Opolu zapraszają serdecznie 14 września br. o godz. 17.30 do Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) na pokaz filmów i spotkanie z reżyserkami Ewą Misiewicz oraz Ute Badura w ramach projektu "HAUSbesuche - spotkania DOMowe. Polska i niemiecka kultura w dialogu". Partnerem projektu jest Muzeum w Gliwicach.

Cykl "HAUSbesuche - spotkania DOMowe" ma na celu przybliżenie szerokiemu gronu odbiorców tematyki wspólnej, polsko-niemieckiej historii Górnego Śląska oraz prezentację dokonań w przestrzeni kultury i sztuki zarówno niemieckiej jak i polskiej, jak również inspirowanie uczestników do zastanowienia się nad swoją tożsamością oraz prześledzenia obecnego rozwoju kulturalnego w Niemczech. Referenci zapraszani do udziału w projekcie to niemieccy twórcy kultury, którzy urodzili się w Polsce lub odwrotnie.

Ewa Misiewicz jest reżyserką i producentką (Fama Films). W swojej produkcji "Dom na granicy" Misiewicz pokazuje mieszkańców kilku miejscowości wokół Jeleniej Góry, gdzie mieszkają Polacy wysiedleni z Kresów Wschodnich oraz Niemcy z Dolnego Śląska. Film pokazuje, jak człowiek może być zdeterminowany przez los i historię, jakie ma wobec nich szanse, przede wszystkim w momencie, gdy wkracza w jego życie tzw. "wielka polityka".

Ute Badura - urodzona w 1957 roku w Moers/Niemczech, wykształcenie w kierunku operatorskim w Państwowej Szkole Zawodowej Optyki i Techniki Fotograficznej w Berlinie. W roku 2000 założyła Badura Film. "Wyjątkowi w każdym calu" jest filmem dokumentalnym, który powstał pod kierownictwem Badury jako projekt szkolny dwujęzycznej klasy licealnej na Śląsku. W filmie uczniowie odpowiadają na pytania: 'Co nas wyróżnia?', 'Gdzie chcemy żyć?', 'Kim jesteśmy?' albo 'O czym marzymy?'.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu. Prosimy o potwierdzenie obecności (mailem, faksem bądź telefonicznie) do 13 września br. Kontakt: Anita Loeser, menedżerka projektu, tel. 32 461 20 80, fax: 32 461 20 71, e-mail: anita.loeser@haus.pl.

Miejsce: Willa Caro (Muzeum w Gliwicach), ul. Dolnych Wałów 8a, Gliwice

Termin: 14 września, wtorek, godz. 17.30

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie przybycia (faksem, mailem bądź telefonicznie; formularz zgłoszeniowy znajduje się poniżej) do dnia 13 września br.

Kontakt: Anita Loeser, menedżerka projektów, tel. 32 461 20 80, fax: 32 461 20 71, e-mail: anita.loeser@haus.pl

Formularz zgłoszeniowy [.doc]

Partnerzy:Konsulat Generalny RFN we Wrocławiu / Konsulat RFN w OpoluMuzeum Gliwice« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej