Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychInauguracja plebiscytu Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej: "MOSTY DIALOGU 2010" Plebiscytu promującego wielokulturowość województwa opolskiego.


Opolszczyzna to region o wyjątkowo bogatej, różnorodnej, ale i bolesnej historii, który stał się areną dramatów ludzkich, jakich doświadczali jego mieszkańcy niezależnie od swojej przynależności narodowej - byli to zarówno Polacy, Niemcy, Czesi, jak i ludność pochodzenia żydowskiego.

W województwie o takiej specyfice, jaką charakteryzuje się województwo opolskie, z europejskim doświadczeniem kulturowej różnorodności i wielojęzyczności, propagowanie wiedzy o regionie i jego walorach, promowanie wielokulturowości regionu stanowi nieodłączny element budowania europejskiego społeczeństwa obywatelskiego, otwartego na poznanie doświadczeń historycznych i kulturowych, które kształtowały i wciąż kształtują ten szczególny region.

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej rozpoczął realizację projektu współfinansowanego przez Samorząd Województwa Opolskiego pt.: "Mosty Dialogu 2010 - plebiscyt promujący wielokulturowość województwa opolskiego" Ogólnym celem projektu będzie wydobycie na światło dzienne teraźniejszości województwa opolskiego pod kątem współczesnego wizerunku województwa jako otwartego i atrakcyjnego.

Celem projektu jest również pokazanie, iż w teraźniejszej społeczności Województwa Opolskiego są jednostki, instytucje, media oraz organizacje, które aktywnie działają na rzecz odkrywania wielokulturowości regionu.

W dniu 21 czerwca br., w opolskiej siedzibie DWPN odbyło się inauguracyjne posiedzenie Kapituły Plebiscytu "MOSTY DIALOGU 2010".

W skład Kapituły MOSTÓW DIALOGU 2010 wchodzą: prof. dr hab. Krystyna Czaja, Rektor Uniwersytetu Opolskiego, Józef Sebesta, Marszałek Województwa Opolskiego, Urszula Zajączkowska, Dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego, Teresa Kudyba, Prezes Zarządu Radia Opole S.A, Krzysztof Zyzik, Redaktor Naczelny Nowej Trybuny Opolskiej, Bernard Gaida, Przewodniczący Zarządu Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce, Norbert Rasch, Przewodniczący Zarządu Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim, Jana Korzeniowski, Prezes Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Romów w RP oraz Ryszard Galla, Poseł na Sejm PR, Prezes Zarządu DWPN i Rafał Bartek, Dyrektor Generalny DWPN.

Wierzymy, iż tak szacowne grono członków Kapituły przyczyni się do tego, że MOSTY DIALOGU trafią do rąk wybitnych postaci naszego regionu, kultywujących jego wielokulturowość.

II Posiedzenie Kapituły Plebiscytu odbędzie się w pierwszej połowie lipca.

Już wkrótce pod hasłem MOSTY DIALOGU 2010 na naszej stronie internetowej znajdą Państwo Formularz Zgłoszeniowy do plebiscytu.

 

Kontakt oraz szczegółowe informacje: Beata Woźniak, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. 1 Maja 13/2, 45-068 Opole, tel.: 77 40 25 105, faks: 77 40 25 115, e-mail: beata.wozniak@haus.pl

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Samorządu Województwa Opolskiego« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej