Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych7 września br. o godz. 11.00 w budynku nr 3 przy ul. Bojkowskiej 37 w Gliwicach odbędzie się spotkanie inaugurujące cykl "Rozmowy o Niemczech". Naszym gościem będzie MARKUS MECKEL, polityk niemiecki (SPD), b. minister spraw zagranicznych NRD.


Spotkanie z cyklu "Rozmowy o Niemczech"

z okazji 20. rocznicy zjednoczenia Niemiec

 

Gość: MARKUS MECKEL, polityk niemiecki (SPD), b. minister spraw zagranicznych NRD, b. poseł do Bundestagu, duchownyTermin: 7 września br. (wtorek), godz. 11.00 Miejsce: Aula 205/206, II p., budynek nr 3 (Cechownia), ul. Bojkowska 37 (Nowe Gliwice), 44-100 Gliwice

W tym roku przypada 20. rocznica ponownego zjednoczenia Niemiec, które miało miejsce 3 października 1990 roku. Z tej też okazji Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Friedrich-Ebert-Stiftung realizują cykl spotkań pod wspólnym tytułem "Rozmowy o Niemczech". Do udziału w spotkaniach każdorazowo zapraszamy jedną z osobistości polskiego i niemieckiego życia politycznego i społecznego, która to odegrała znaczącą rolę bądź była świadkiem wydarzeń prowadzących do ponownego zjednoczenia Niemiec, i która z zainteresowaniem przyglądała się procesom zachodzącym w Niemczech po roku 1990. Z zaproszonym gościem rozmawiamy o wydarzeniach końca lat 80-tych, o wyzwaniach politycznych, społecznych i gospodarczych, które stały wówczas przed "nowymi" i "starymi" landami, o celach, jakie sobie wyznaczono i ich realizacji, o stosunkach polsko-niemieckich. Spotkania są też próbą podsumowania 20 lat przemian w Niemczech oraz dokonania oceny efektywności podejmowanych w ostatnich dekadach działań na rzecz faktycznego scalenia dwóch odrębnych organizmów.

W spotkaniu otwierającym cykl "Rozmowy o Niemczech" - na zaproszenie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Friedrich-Ebert-Stiftung - udział weźmie MARKUS MECKEL, polityk niemiecki (SPD), b. minister spraw zagranicznych NRD, b. poseł do Bundestagu, duchowny.

Spotkanie rozpocznie się 7 września br. (wtorek) o godz. 11.00 w Auli 205/206, II p. budynku nr 3 (Cechownia), przy ul. Bojkowskiej 37 (Nowe Gliwice) w Gliwicach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do aktywnego udziału w spotkaniu!

Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy o potwierdzenie uczestnictwa (mailowo, faksem bądź telefonicznie; formularz zgłoszeniowy znajduje się poniżej) do dnia 3 września br. Kontakt: Anna Antoniak-Tannenberg, tel. 32 2324902 / 4612070, fax: 32 2324901 / 4612071, e-mail: anna.antoniak@haus.pl

Formularz zgłoszeniowy [doc.]

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Po spotkaniu przewidujemy poczęstunek. Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie w językach polskim i niemieckim.

Współorganizator:

Fundacja im. Friedricha Eberta« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej