Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychTrwa X Jubileuszowy Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego. Tegoroczny Szczyt odbywa się w Bochum (Niemcy), a jego tematem przewodnim jest dziedzictwo kulturowe i poprzemysłowe


Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta
Weimarskiego
22-28 sierpnia 2010 roku, Bochum, Północna Nadrenia-Westfalia
(Niemcy)

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, jako polski operator koordynujący X Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego zaprosił młodych ludzi z województwa śląskiego do wzięcia udziału w tegorocznym, jubileuszowym spotkaniu, które odbywa się w dniach 22-28 sierpnia 2010 roku w Bochum, w Północnej Nadrenii-Westfalii (Niemcy).

Regionalny Trójkąt Weimarski to trójstronne porozumienie między regionami: Województwem Śląskim, Północną Nadrenią-Westfalią w Niemczech oraz Nord-Pas de Calais we Francji, mające na celu wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego oraz rozwój społeczno-gospodarczy i współpracę rzeczonych regionów.

Celem odbywających się co roku spotkań Szczytu Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego jest umożliwienie młodym ludziom spotkania z rówieśnikami z krajów Trójkąta, wymiany doświadczeń, a tym samym wzmocnienie postaw dialogu i współpracy młodego pokolenia. W każdym spotkaniu biorą udział 15-osobowe grupy młodych ludzi - uczących się, studiujących, pracujących i poszukujących pracy - z Francji, Niemiec i Polski, którzy mają za sobą pierwsze doświadczenia w działalności na rzecz lokalnej i regionalnej społeczności i są zainteresowani problematyką europejską.

Dzięki udziałowi w Szczycie Młodzieży, który w tym roku poświęcony jest dziedzictwu kulturowemu i poprzemysłowemu w ramach programu obchodów Europejskiej Stolicy Kultury "Ruhr 2010", młodzi ludzie z Województwa Śląskiego oraz z pozostałych regionów, mają okazję przekonać się o pozytywnej roli wielokulturowego spotkania, wymienić własne spostrzeżenia oraz doświadczenia związane z mieszkaniem w regionie z tradycjami przemysłowymi oraz zaprezentować rówieśnikom siebie, a także swój region.

 

 

Ramowy program Szczytu:

Niedziela, 22 sierpnia

Przyjazd uczestników/-czek z Polski, Francji i Niemiec
Zakwaterowanie i spotkanie integracyjne
Zwiedzanie Bochum

Poniedziałek, 23 sierpnia

Spotkania z ekspertami nt. Europejskiej Stolicy Kultury "Ruhr 2010" oraz dziedzictwa poprzemysłowego i kulturowego Zagłębia Rury
Praca w grupach

Wtorek, 24 sierpnia

Całodniowe zwiedzanie Zagłębia Rury
Praca w grupach: wywiady, wycieczki, film i zdjęcia

Środa, 25 sierpnia

Zwiedzanie Zagłębia Rury
Zwiedzanie Kompleksu Industrialnego Kopalni Zollverein
Praca w grupach

Czwartek, 26 sierpnia

Spotkanie z absolwentami poprzednich Szczytów Młodzieży z lat 2004-2009
Praca w grupach
Przygotowanie prezentacji
Wypoczynek nad jeziorem

Piątek, 27 sierpnia

Spotkanie z politykami z trzech Regionów Trójkąta
Prezentacja strony www poświęconej Szczytom Młodzieży
zwiedzanie starego miasta w Düsseldorfie
Spotkanie podsumowujące

Sobota, 28 sierpnia

Pożegnanie i wyjazd uczestników/-czek

Więcej informacji na temat projektu udziela Radosław Grzegórzko, menedżer projektu, tel. 32 232 49 02, e-mail: radoslaw.grzegorzko@haus.pl

Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego jest organizowany dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Organizatorzy:


Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

 


Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

 

Patronat medialny:


Telewizja Silesia


Radio Eska« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej