Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychDom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza w dniach 26-27 lipca 2010r.do Hotelu Olesno (ul. Krzywa 1, 46-300 Olesno) na szkolenie nt."Podmioty ekonomii społecznej - tworzenie, działalność, aspekty prawne, finansowanie".


Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza w dniach 26.07. - 27.07.2010 do Hotelu Olesno (ul. Krzywa 1, 46-300 Olesno) na szkolenie nt. "Podmioty ekonomii społecznej - tworzenie, działalność, aspekty prawne, finansowanie" w ramach projektu "Rozwój Ekonomii Społecznej na Opolszczyźnie", realizowanego w partnerstwie z Opolskim Centrum Demokracji Lokalnej FRDL oraz Opolskim Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

Szkolenie skierowane jest do osób zamieszkujących na terenie woj. opolskiego oraz podmiotów posiadających siedzibę/oddział w woj. opolskim: osoby fizyczne, organizacje pozarządowe, instytucje rynku pracy i integracji społecznej z woj. opolskiego.

Celem projektu, realizowanego w okresie od 1 maja 2010 r. do 30 czerwca 2011 r.,  jest wsparcie dla utworzenia i/lub funkcjonowania oraz wzmacniania potencjału otoczenia sektora ES, poszerzenie działań sektora ekonomii społecznej w woj. opolskim w latach 2010-2011 i integracja społeczno-zawodowa osób wykluczonych.

Zakres tematyczny szkolenia:

  1. Podmioty ekonomi społecznej - ogólna charakterystyka, tworzenie i działalność.
  2. Działalność gospodarcza i działalność statutowa podmiotów ekonomi społecznej
  3. Instytucje rynku pracy, integracji społecznej i pomocy społecznej oraz ich udział w kreowaniu i wspieraniu podmiotów ekonomii społecznej
  4. Aspekty prawne funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej
  5. Finansowanie tworzenia i działalności podmiotów ekonomi społecznej w ramach środków krajowych i UE
  6. Spółdzielnia Socjalna - teoretyczne i praktyczne aspekty jej funkcjonowania, prawdziwy obraz spółdzielczości w Polsce i w Europie.

Udział w szkoleniu jest całkowicie bezpłatny.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego mailem (andrea.halenka@haus.pl), faksem (77-402-51-15), bądź pocztą (ul. 1 Maja 13/2, 45-068 Opole) do dnia 21.07.2010 r.

Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

W załączeniu znajdziecie Państwo formularz zgłoszeniowy oraz program szkolenia.

Formularz zgłoszeniowy [.doc]

Program [.doc]

Więcej informacji u p. Andrei Halenka, nr Tel. 77-402-51-05

 « wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej