Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychDom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza 18 czerwca br. o godz. 20.00 na kolejne w tym roku spotkanie z cyklu


HAUSbesuche - spotkania DOMowe.
Polska i niemiecka kultura w dialogu

Rozmowa i koncert

18 czerwca br. (piątek), godz. 20.00
Śląski Jazz Club Gliwice, Rynek 18 (wejście Pl. Inwalidów Wojennych 1), Gliwice

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Śląski Jazz Club Gliwice, Konsulat Generalny RFN we Wrocławiu / Konsulat RFN w Opolu, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz GFPS e.V. (Stowarzyszenie Naukowo-Kulturalne w Europie Środkowej i Wschodniej) zapraszają serdecznie w piątek, 18 czerwca br., o godzinie 20:00 do Śląskiego Jazz Clubu Gliwice, Rynek 18 (wejście Pl. Inwalidów Wojennych 1) na spotkanie z Margaux Kier w ramach projektu "HAUSbesuche - spotkania DOMowe. Polska i niemiecka kultura w dialogu".

Cykl "HAUSbesuche - spotkania DOMowe" ma na celu przybliżenie szerokiemu gronu odbiorców tematyki wspólnej, polsko-niemieckiej historii Górnego Śląska oraz prezentację dokonań w przestrzeni kultury i sztuki zarówno niemieckiej jak i polskiej, jak również inspirowanie uczestników do zastanowienia się nad swoją tożsamością oraz prześledzenia obecnego rozwoju kulturalnego w Niemczech. Referenci zapraszani do udziału w projekcie to niemieccy twórcy kultury, którzy urodzili się w Polsce lub odwrotnie.

Gościem czwartego tegorocznego spotkania będzie Margaux Kier - urodzona w Bydgoszczy, a wychowana w Kolonii (Niemcy) artystka, piosenkarka, z zawodu chirurg, która od ponad 10 lat występuje na scenie wraz z założonym przez siebie zespołem "Margaux & die Banditen" z polskim i niemieckim repertuarem piosenki aktorskiej. Ostatni występ nosił tytuł "...więc teraz serca mam dwa", który symbolizuje nie tylko autorski, polsko-niemiecki program z wątkami jazzu i folkloru, ale także tożsamość artystki czerpiącą z kultury polskiej i niemieckiej, jej "nieustanne tam i tu".

Obok rozmowy z Margaux na temat jej korzeni, twórczości, polsko-niemieckich kolei losu oraz jej dwóch serc - polskiego i niemieckiego - piosenkarka da publiczności podczas kameralnego koncertu próbkę swej artystycznej twórczości. Margaux na kontrabasie towarzyszyć będzie Daniel Speer - wyśmienity twórca, wyjątkowo wielostronny, oryginalny i kreatywny muzyk jazzowy.

Miejsce: Śląski Jazz Club Gliwice, Rynek 18 (wejście Pl. Inwalidów Wojennych 1), Gliwice
Termin: piątek, 18 czerwca, godz. 20:00
Wstęp: 5 zł

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie przybycia (faksem, mailem bądź telefonicznie; formularz zgłoszeniowy znajduje się poniżej) do dnia 15 czerwca br.« wsteczKONTAKT
Anita Loeser, menedżerka projektów,

tel. 32 461 20 80,

fax: 32 461 20 71,

e-mail: anita.loeser@haus.pl

DO POBRANIA

Formularz zgłoszeniowy [.doc]

PARTNERZY

Partnerzy:


Śląski Jazz Club Gliwice


Konsulat Generalny RFN we Wrocławiu / Konsulat RFN w Opolu


Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej


Stowarzyszenie Naukowo-Kulturalne w Europie Środkowej i Wschodniej (GFPS)