Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychDom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza 11 czerwca br. o godz. 11.00do Katowic na trzecie tegoroczne spotkanie w ramach cyklu "HAUSbesuche - spotkania DOMowe. Polska i niemiecka kultura w dialogu". Gościem spotkania będzie Bartosz Wieliński.


HAUSbesuche - spotkania DOMowe.

Polska i niemiecka kultura w dialogu

11 czerwca br. (piątek), godz. 11.00

Klubokawiarnia Przedświt, ul. Damrota 6, Katowice

 

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Klubokawiarnia Przedświt, Konsulat Generalny RFN we Wrocławiu / Konsulat RFN w Opolu, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz GFPS e.V. (Stowarzyszenie Naukowo-Kulturalne w Europie Środkowej i Wschodniej) zapraszają serdecznie w piątek, 11 czerwca br. o godz. 11:00 do Klubokawiarni Przedświt, ul. Damrota 6 w Katowicach na spotkanie z Bartoszem Wielińskim w ramach projektu "HAUSbesuche - spotkania DOMowe. Polska i niemiecka kultura w dialogu".

Cykl "HAUSbesuche - spotkania DOMowe" ma na celu przybliżenie szerokiemu gronu odbiorców tematyki wspólnej, polsko-niemieckiej historii Górnego Śląska oraz prezentację dokonań w przestrzeni kultury i sztuki zarówno niemieckiej jak i polskiej, jak również inspirowanie uczestników do zastanowienia się nad swoją tożsamością oraz prześledzenia obecnego rozwoju kulturalnego w Niemczech.

Gościem trzeciego spotkania w ramach cyklu "HAUSbesuche - spotkania DOMowe" w 2010 roku jest dziennikarz Gazety Wyborczej, Bartosz Wieliński, rodowity katowiczanin, warszawiak z wyboru i były berlińczyk. Rozmowę poprowadzi Joanna Malicka, dziennikarka i pracownica Silesia Film.

Podczas rozmowy z gościem poruszone zostaną takie tematy jak: tożsamość regionalna, doświadczenia korespondenta zagranicznego Gazety Wyborczej oraz wskazówki i obserwacje dotyczące (prze)życia Polaka w Berlinie. Przed rozmową z p. Bartoszem Wielińskim odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego należącego do cyklu programów Telewizji Polskiej Etniczne klimaty pt. "Polacy? Berlińczycy?". Na koniec oficjalnej części spotkania zaplanowana jest emisja fragmentów krótkich filmów Klubu Polskich Nieudaczników w Berlinie.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu. Wstęp bezpłatny. Prosimy o potwierdzenie obecności (mailem, faksem bądź telefonicznie; formularz zgłoszenia znajduje się poniżej) do 9 czerwca br.

Formularz zgłoszeniowy [.pdf]

Kontakt: Anita Loeser, menedżerka projektów, tel. 32 461 20 80, fax: 32 461 20 71, e-mail: anita.loeser@haus.pl

 

Partnerzy:

Klubokawiarnia Przedświt

Konsulat Generalny RFN we Wrocławiu / Konsulat RFN w Opolu

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

Stowarzyszenie Naukowo-Kulturalne w Europie Środkowej i Wschodniej (GFPS)« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej