Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych"Jaką droga podąża Mniejszość Niemiecka w Polsce od 1945 roku?" - I spotkanie w ramach projektu "Kolegium Liderów Mniejszości Niemieckiej"


Pierwsze Seminarium nt.: "Jaką drogą podąża Mniejszość Niemiecka w Polsce od 1945 roku?" w ramach projektu "Kolegium Liderów Mniejszości Niemieckiej" odbędzie się 22 - 23 maja 2010r. na Zamku w Kamieniu Śląskim, ul. Parkowa 1a, 47 - 325 Kamień Śląski i poświęcone będzie tematyce historii mniejszości niemieckiej w Polsce - począwszy od 1945 a skończywszy na obecnej sytuacji mniejszości niemieckiej w Polsce.

"Kolegium Liderów Mniejszości Niemieckiej", to przedsięwzięcie skierowane do specyficznej grupy odbiorców, jaką jest średnie pokolenie mniejszości niemieckiej. Uczestnicy projektu należą do lokalnych kół DFK, aktywnie w nich działają i czynnie wspierają Mniejszość Niemiecką. Nadrzędnym celem projektu jest przygotowanie uczestników do sprawnego działania w lokalnych strukturach DFK, aktywizowania innych członków mniejszości niemieckiej, realizowania projektów i aktywnego działania na rzecz własnego środowiska lokalnego, a także czynnego udziału w życiu kulturalnym politycznym i społecznym regionu. W ramach 3 seminariów uczestnikom zostanie przekazana wiedza oraz umiejętności, które umożliwią im rozwój, przyczynią się do świadomego postrzegania ich tożsamości oraz dzięki którym będą oni mogli włączyć się w swoim regionie w proces budowania społeczeństwa obywatelskiego.

Projektowany program spotkania oraz karta potwierdzenia uczestnictwa dostępne są w załączniku. Rekrutacja do projektu nadal trwa, osoby zainteresowane tematyką spotkań proszone są o przesłanie formularza zgłoszeniowego.

go1 Potwierdzenie uczestnictwa [.doc]

go Program [.doc]

 

Szczegółowe informacje:

Patrycja Wiencek Dom Współpracy Polsko-Niemieckiejul. 1 Maja 13/2, 45-068 Opole tel.: (77) 40 25 105, faks: (77) 40 25 115

e-mail: patrycja.wiencek@haus.pl

 

Projekt współfinansowany ze środków zwrotnych Fundacji Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych, pochodzących z wcześniejszych dotacji Rządu Republiki Federalnej Niemiec oraz ze środków Fundacji Konrada Adenauera w Polsce« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej