Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych4 grudnia br. na terenie Nowych Gliwic odbyło się kolejne - i ostatnie w tym roku - spotkanie z cyklu "10 rozmów o Europie". Gościem Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej tym razem była dr Angelica Schwall-Düren


Spotkanie z cyklu "10 rozmów o Europie"
z okazji 5-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej
oraz
10-lecia istnienia Centrum Europejskiego Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej

W dniu 4 grudnia br. o godzinie 18.30 w kolejnym spotkaniu z cyklu "10 rozmów o Europie" udział wzięła dr Angelica Schwall-Düren, posłanka do Bundestagu, wiceprzewodnicząca frakcji parlamentarnej SPD w Bundestagu, przewodnicząca Związku Federalnego Towarzystw Polsko-Niemieckich. Spotkanie miało miejsce na terenie Nowych Gliwic (ul. Bojkowska 37, Gliwice), gdzie mieści się również siedziba Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.

W spotkaniu z dr Angelicą Schwall-Düren uczestniczyło około 60 osób - członkowie organizacji pozarządowych, przedstawiciele mniejszości niemieckiej, a także przedstawiciele władz samorządowych oraz świata nauki i kultury. Spotkanie poprowadził dziennikarz Gazety Wyborczej i były korespondent GW w Berlinie - Bartosz Wieliński, specjalista ds. stosunków polsko-niemieckich.

O cyklu "10 rozmów o Europie"

Chcąc uczcić 5-tą rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej i zarazem 10-lecie istnienia Centrum Europejskiego Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej realizujemy - we współpracy z Partnerami - cykl spotkań pod wspólnym tytułem "10 rozmów o Europie", do udziału w których każdorazowo zapraszamy jedną z osobistości polskiego i niemieckiego, a także europejskiego świata polityki, nauki i mediów. Z zaproszonym gościem rozmawiamy o Europie, Unii Europejskiej i jej mieszkańcach, europejskiej polityce, gospodarce, kulturze, a także o fascynacji Europą i ideą Wspólnej Europy. Nie bez znaczenia podczas spotkania są tematy dotykające najbardziej aktualnych zagadnień i wyzwań politycznych, społecznych i gospodarczych, a w tym spraw dotyczących miejsca i roli Polski oraz Niemiec w UE oraz stosunków polsko-niemieckich w ramach członkostwa w Unii Europejskiej. By uczcić 5-tą rocznicę przystąpienia Polski do UE, tematem rozmów są również negocjacje Polski z UE, wydarzenia towarzyszące włączeniu Polski w struktury UE i przemiany - gospodarcze, społeczne, polityczne, jakie zaszły w naszym kraju w okresie przedakcesyjnym oraz po 1 maja 2004 roku.

Kontakt: Anna Antoniak-Tannenberg, Koordynatorka biura w Gliwicach, tel. 32 2324902 / 4612070, fax: 32 2324901 / 4612071, e-mail: anna.antoniak@haus.pl

Partner:


Fundacja im. Friedricha Eberta / Friedrich Ebert Stiftung

Patronat medialny:


Radio CCM


Nowiny Gliwickie« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej