Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychDom Współpracy Polsko-Niemieckiej we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce organizuje w dniach 14-16 maja 2010r. spotkanie, którego tematem przewodnim będzie: "Wybory samorządowe 2010 z perspektywy młodzieży mniejszości niemieckiej"


NOWY TERMIN SPOTKANIA:

Zbliżają się wybory samorządowe - jaka jest Twoja wiedza na ten temat? Chcesz wiedzieć więcej???

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce organizuje w dniach 14-16 maja 2010 r. spotkanie, którego tematem przewodnim będzie: "Wybory samorządowe 2010 z perspektywy młodzieży mniejszości niemieckiej". Spotkanie będzie miało charakter seminaryjno-warsztatowy a jednym z priorytetowych zagadnień, które zostaną omówione w ramach spotkania będą tegoroczne wybory samorządowe. Podczas spotkania uczestnicy wraz z zaproszonymi gośćmi i trenerem analizować będą wyniki wyborcze Mniejszości Niemieckiej ubiegłych lat. Szczególnym gościem podczas spotkania będzie Prof. Jerzy Stępień, Prawnik, Sędzia Trybunału Konstytucyjnego w latach 1999-2008 i jej prezesem w latach 2006-2008, Senator RP I i II Kadencji, współtwórca reformy samorządu terytorialnego.Warsztat, który odbędzie się w ramach spotkania poświęcony będzie marketingowi politycznemu w Polsce a poprowadzi go dr Sergiusz Trzeciak, wykładowca marketingu politycznego w Collegium Civitas w Warszawie. Podczas warsztatu omówione zostaną rodzaje wyborów, typy wyborców, podstawy organizacyjne strategii wyborczej, pomysły na zorganizowanie i przeprowadzenie kampanii wyborczej oraz narzędzi kampanii wyborczej. Teoria zostanie poparta przykładami, jakie miały miejsce w poszczególnych latach i okręgach wyborczych. Ważnym elementem będzie również kwestia dobrego pomysłu na kampanię wyborczą a co jest ściśle z tym związane również przekazem informacji wyborczych.

Spotkanie będzie doskonałą okazją ku temu, by podyskutować w gronie aktywnych i zaangażowanych osób na temat zbliżających się wyborów, kandydatów, ordynacji wyborczych, haseł oraz zaproponowanych programów wyborczych.

Spotkanie współfinansowane jest również przez Fundację Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych.

Zapraszamy zainteresowaną tematem młodzież w wieku od 18-30 lat do udziału w spotkaniu. Udział jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają wyżywienie oraz zakwaterowanie. W załączniku znajduje się formularz zgłoszeniowy.

Szczegółowe informacje:

Patrycja Wiencek
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej
ul. 1 Maja 13/2, 45-068 Opole
tel.: (77) 40 25 105, faks: (77) 40 25 115

e-mail: patrycja.wiencek@haus.pl

 Potwierdzenie uczestnictwa [.doc]

Program [.doc]

Organizatorzy:


Dom Współpracy Polsko - Niemieckiej


Fundacja Konrada Adenauera | www

 


« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej