Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychSpotkanie z Michaelem Zeller w ramach z cyklu "HAUSbesuche - spotkania DOMowe. Polska i niemiecka kultura w dialogu"


HAUSbesuche - spotkania DOMowePolska i niemiecka kultura w dialogu14 października br. (środa), godz. 18.00Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicachpl. Inwalidów Wojennych 3

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Samorząd Miejski w Gliwicach gościli w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach, pl. Inwalidów Wojennych 3, w ramach cyklu "HAUSbesuche - spotkania DOMowe. Polska i niemiecka kultura w dialogu" niemieckiego pisarza Michaela Zellera.

Wieczór rozpoczął się odczytem eseju "Wstąp w otwartość, przyjaciółko, przyjacielu. Myśli o sztuce i religii" następnie goście zadawali autorowi pytania na temat jego twórczości, biografii, współczesnej literatury polskiej i niemieckiej, pojmowania sztuki, a także obecności religii w życiu Polaków i Niemców. Michael Zeller udzielał obszernych odpowiedzi, które miały lekki charakter interesujących wywodów literackich. Spotkanie prowadził dziennikarz i publicysta - Krzysztof Karwat.

Cykl "HAUSbesuche - spotkania DOMowe" ma na celu przybliżenie szerokiemu gronu odbiorców tematyki wspólnej, polsko-niemieckiej historii Górnego Śląska oraz prezentację dokonań w przestrzeni kultury i sztuki zarówno niemieckiej jak i polskiej. Michael Zeller urodził się we Wrocławiu w 1944 roku. W 1945 roku matka  z nim uciekła do Niemiec. Swoją pierwszą powieść napisał w 1978 roku. Jest autorem licznych powieści, nowel, wierszy i esejów. W sumie napisał ok. dwudziestu książek. W latach 1965-1974 studiował literaturę, filozofię i archeologię klasyczną na uniwersytetach w Magdeburgu i Bonn. Pracował jako krytyk literatury dla gazety "Frankfurter Allgemeine Zeitung" i wykładał literaturę na Uniwersytecie Fryderyka-Aleksandra w Erlangen-Nürnberg. Obecnie uprawia wolny zawód pisarza i angażuje się w liczne projekty kulturalne.

Kontakt: Sylvia Wzietek, ifa-menedżerka ds. kultury w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, tel. 032 2324902 / 4612070, fax: 032 2324901 / 4612071; e-mail: sylvia.wzietek@haus.pl.

Partnerzy:


Konsulat
Generalny Republiki Federalnej Niemiec
we Wrocławiu


Urząd Miejski
w Gliwicach

Patronat medialny:


Radio CCM

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej