Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychSpotkanie w ramach cyklu "HAUSbesuche - spotkania DOMowe. Polska i niemiecka kultura w dialogu". Gościem spotkania będzie reżyser Krzysztof Czajka.


HAUSbesuche - spotkania DOMowePolska i niemiecka kultura w dialogu

17 listopada br. (wtorek), godz. 18.15Kino Światowid w Katowicach, ul. 3 Maja 7

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Kino Światowid w Katowicach oraz Stowarzyszenie Naukowo-Kulturalne w Europie Środkowej i Wschodniej zapraszają serdecznie we wtorek, 17 listopada br. o godz. 18:15, na spotkanie z reżyserem Krzysztofem Czajką w ramach projektu "HAUSbesuche - spotkania DOMowe. Polska i niemiecka kultura w dialogu".

Cykl "HAUSbesuche - spotkania DOMowe" ma na celu przybliżenie szerokiemu gronu odbiorców tematyki wspólnej, polsko-niemieckiej historii Górnego Śląska oraz prezentację dokonań w przestrzeni kultury i sztuki zarówno niemieckiej, jak i polskiej. Katowickie spotkanie poświecone zostanie reżyserowi, Krzysztofowi Czajce. Filmowiec, urodzony w Warszawie, poświęca w swojej twórczości wiele uwagi historii i stosunkom polsko-niemieckim. Jestem szefem redakcji Europy Środkowej i Wschodniej w telewizji RBB, odpowiedzialnym za niemiecko-polski program "Kowalski trifft Schmidt". W swoim dokumencie pt.: "Żegnaj DDR! Przez Warszawę ku Wolności" (http://www.fwpn.org.pl/etc/_gfi/ulotka_tschuess_ddr_pl_de.pdf) przedstawia losy osób, które zaryzykowały ucieczkę na Zachód przez zachodnioniemiecką ambasadę w Warszawie. Dokument ten będzie prezentowany podczas spotkania z reżyserem w dniu 17 listopada. Przed pokazem filmu dr Dariusz Wojtaszyn, adiunkt w Katedrze Nauk HistorycznychCentrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy Brandta, poprowadzi rozmowę z Krzysztofem Czajką. Tematyka spotkania będzie dotykać zarówno życia osobistego reżysera i jego polsko-niemieckich kolei, jak i dzieł przez niego stworzonych. Nie bez znaczenia dla rozmowy pozostaną wątki dotyczące historii NRD i prób ucieczki z tego kraju.

Termin: 17 listopada br., godz. 18.15

Miejsce: Kino Światowid w Katowicach, ul. 3 Maja 7

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale ilość miejsc jest ograniczona.

Kontakt: Anita Loeser, menedżerka projektów, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, tel.: 32 2324902 / 4612070; fax: 32 2324901 / 4612071; e-mail: anita.loeser@haus.pl.

Partner:


Logo Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej


Stowarzyszenie Naukowo-Kulturalne w Europie Środkowej i Wschodniej« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej