Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychPierwsza grupa młodych uczestników projektu "Archiwum Historii Mówionej - www.e-historie.pl" uczestniczyła w dniach 15-16 czerwca br., w szkoleniu historyczno-dziennikarskim


16 młodych ludzi, którzy zgłosili się do uczestnictwa w naszym projekcie, ma pierwsze szlify dziennikarskie za sobą. W dniach 15-16 czerwca br., w Opolu brali oni bowiem udział w szkoleniu historyczno-dziennikarskim. Dawid Smolorz, autor wielu projektów z historii regionu, przybliżył losy Śląska w trakcie II Wojny Światowej, losy powojenne oraz sytuację Śląska i Ślązaków w czasach komunizmu w Polsce. Druga część szkolenia poświęcona była teorii dziennikarskiej. Redaktor Krzysztof Ogiolda, z Nowej Trybuny Opolskiej przedstawił swoje wieloletnie doświadczenia w pracy dziennikarskiej, natomiast dr Rudolf Urban, z Zespołu Producenckiego "Pro futura" wyjaśnił, na czym polega metoda badawcza "oral history" oraz przeprowadził wstępne szkolenie dziennikarskie.

Drugiego dnia szkolenia, dziennikarze z Zespołu Producenckiego "Pro futura" przeprowadzili szkolenie techniczne z obsługi narzędzi radiowych, nauczyli jak wgrywać i montować wywiady radiowe. Największą frajdę sprawiły uczestnikom ćwiczenia dziennikarskie na ulicach Opola.

Podzieleni na trzy osobowe grupy, z mikrofonami w ręku nasi dziennikarze przeprowadzali swoją pierwszą w karierze sondę uliczną z mieszkańcami Opola.

Teraz, po szkoleniu uczestnicy projektu "Archiwum Historii Mówionej" wyruszą na poszukiwanie świadków historii. Efekty ich pracy będziemy śledzić na stronie: www.e-historie.pl

Kolejne szkolenia w połowie lipca i sierpnia w Opolu.

Rekrutacja do projektu trwa nadal, jeżeli chcesz tworzyć z nami Archiwum Historii Mówionej na stronie www.e-historie.pl, wypełnij formularz zgłoszeniowy (dostępny poniżej), i wyślij do nas!! Formularz zgłoszeniowy [.doc]

Kontakt: Beata Woźniak, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. 1 Maja 13/2, Opole, tel. 077 40 25 105, faks: 40 25 115, e-mail: beata.wozniak@haus.pl, www.haus.pl.

Termin zgłoszeń upływa 30 czerwca 2009 r.Nie czekaj więc, wypełnij formularz, uzasadniając dlaczego chcesz brać udział w projekcie i wyślij już dziś.

Dajemy Ci niepowtarzalną okazję uczestnictwa w niezwykłym projekcie!

Projekt współfinansowany ze środków zwrotnych Fundacji Rozwoju
Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych, pochodzących z wcześniejszych
dotacji Rządu Republiki Federalnej Niemiec.

Patronat honorowy:


Fundacja
Rozwoju Systemu Edukacji


Europejski
Rok Kreatywności i Innowacji


Ministerstwo
Edukacji Narodowej


Marszałek Województwa Opolskiego


Marszałek Województwa Dolnośląskiego


Konsulat
Generalny
Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu

Przyjaciele projektu:


Narodowe Centrum
KulturyMuzeum Narodowe we Wrocławiu


Muzeum Śląska
Opolskiego


Muzeum Śląskie


Muzeum w Gliwicach

Patronat medialny:« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej